سرویس برخط پلاس - امروزه دختران جوان میل و رغبت بیشتری نسبت به ازدواج با افراد مسن و سن بالا نشان می دهند که دلایل این میل قابل بررسی است. ...
دلایل تمایل زیاد دختران جوان برای ازدواج با مردان مسن  -  مهارت های زندگی

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - سن یکی از ملاک هایی است که می تواند پیش بینی کننده یک ازدواج موفق باشد. دختران جوان به دلایل مختلفی ممکن است برای ازدواج با یک مرد مسن تمایل داشته باشند که این امر پیامدهای مثبت و منفی مختلفی را برای آن ها به همراه خواهد داشت.

ازدواج دختران جوان با مردان مسن

اختلاف سنی زیاد در ازدواج، پیامدهای متفاوتی در زندگی آینده افراد به همراه خواهد داشت. باید توجه کرد که این دو فرد به دلیل تفاوت سنی که دارند ممکن است دارای علایق، سلایق، نگرش ها یا دیدگاه های متفاوتی نسبت به زندگی باشند.

مهارت های حل مساله

هر چه سن مردان بالاتر می رود، قدرت و مهارت شان در حل مسائل زندگی افزایش می یابد و در زمان هایی که مشکلی برای خانواده پیش بیاید مردان مسن می توانند با درایت و منطق بهتری با موضوع برخورد کنند. همچنین کنترل هیجان ها در آن ها بیشتر است و احساسات خود را در بحران ها، بهتر از مردان جوان می توانند کنترل نمایند. زنان نیز بهتر می توانند به چنین مردانی اتکا کرده و اعتماد بیشتری به آن ها داشته باشند.

توان مالی از دلایل ازدواج دختران جوان با مردان مسن

یکی دیگر از دلایلی که دختران جوان به ازدواج با مردان مسن تمایل دارند، امنیت مالی بیشتر است. مردان مسن تر معمولا از توانایی مالی بهتری نیز برخوردار هستند که می تواند عاملی باشد تا خانم های جوان را جذب خود کنند. ثبات مالی و توانایی آن ها در حل مشکلات مالی می تواند زندگی با ثبات بیشتری را برای همسران آن ها مهیا کند و نمی گذارند خانواده با بحران روبه رو شود.

قدردانی و وفاداری

مردان مسن با دیدن خوب و بد دنیا همچنین تجربه هایی که دارند دیگر نیازی به آزمودن و ماجراجویی ندارند. در نتیجه قدر زندگی با آرامش و همسر وفادار را بیشتر می دانند. زمان و وقت بیشتری را با خانواده می گذرانند و به نیازهای همسر و فرزندان بیشتر اهمیت می دهند. در نتیجه احتمال طلاق به دلیل خیانت کاهش پیدا می کند. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب هر مردی به دنبال ازدواج با این زنان است! سر بزنید.

داشتن ثبات در جایگاه اقتصادی و اجتماعی

در دنیای امروز با گسترش پیدا کردن مشکلات مالی و افزایش بیکاری، رسیدن به یک وضعیت پایدار از نظر اقتصادی و اجتماعی برای بسیاری از پسران کار دشواری است. با توجه به اینکه دختران برای ازدواج محدودیت سنی بیشتری دارند، در بسیاری از مواقع ممکن است که شرایط ازدواج با هم سن و سال خود را پیدا نکنند. در حالی که مردان مسن تر شرایط با ثبات تری برای ازدواج دارند و این مسئله می تواند بسیاری از نگرانی های دختران را کاهش دهد.

داشتن ثبات شخصیتی از دلایل ازدواج دختران جوان با مردان مسن

هرچقدر که سن افراد بالاتر می رود، از نظر شخصیتی به ثبات بیشتری می رسند. در واقع مردان مسن تر به احتمال بیشتری می دانند که هستند، از زندگی چه می خواهند و باید در چه مسیری قدم بردارند. این در حالی است که افراد جوان تر اغلب مشکلات بیشتری در این زمینه دارند که می تواند امنیت زندگی زناشویی را نیز تهدید کند.

معایب ازدواج با مردان مسن

ازدواج با مرد مسن معایبی را نیز با خود به همراه دارد. برخی از این معایب به شرح زیر هستند.

تفاوت در نگرش ها و جهان بینی

همانطور که در ابتدای مقاله بیان شد، تفاوت سن باعث می شود علایق و لذت های شما با همسرتان تفاوت داشته باشد. حتی ممکن است فعالیت های لذت بخش مشترک کمتری نسبت به دیگر زوج ها داشته باشید.

افزایش کنترل گری از معایب ازدواج دختران جوان با مردان مسن

همچنین در برخی موارد ممکن است به دلیل تجربه بیشتر مرد، کنترل بیشتر امور به دست او بیفتد. در چنین شرایطی احتمال دارد که احساس عدم کفایت داشته باشید و مشکلاتی مثل افسردگی، کاهش عزت نفس یا وابستگی شدید پیدا کنید.

کاهش توان جنسی و جسمی

هر چه از این ازدواج می گذرد، مرد به دوران کهولت و کاهش توان جنسی نزدیک شده، در حالی که همسر او در دوره ای قرار دارد که نیاز جنسی او همچنان باقی است و می تواند در روند ارتباطی آن ها تاثیر منفی بگذارد. کاهش توان جنسی مرد می تواند به عدم تفاهم جنسی دامن بزند. عاملی که زندگی مشترک را تحت الشعاع قرار می دهد.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
حاج خانوم هجده ساله ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۶
ولی من هنوزم شوگر ددی میخوام :)

فرهاد ۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰
چند تا؟
آخرین اخبار سرویس برخط پلاس