سرویس برخط پلاس - ثروتمندترین زن جهان لو رفتن ! ...
ثروتمندترین زن جهان کیست ؟!   -   ایرانی ها این دختر جوان را می شناسند + عکس

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - ریحانا در ۳۴ سالگی و بعد از آنکه ارزش خالص ثروتش به یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار رسید، رسما جوان ترین زن میلیاردر خودساخته ایالات متحده شد.

بنیان گذار فنتی بیوتی که نامش سه سال پیاپی در فهرست سالانه فوربس برای ثروتمندترین زنان خودساخته آمریکا قرار داشت، در سال ۲۰۲۲ در ردیف ۲۱ این فهرست قرار گرفت.

اگرچه ریحانا ثروتمندترین زن خودساخته ایالات متحده نیست- این جایگاه از آن دایان هندریکس، تاجر ۷۵ ساله است- جوان ترین آن ها است و کیم کاردشیان ۴۱ ساله با دارایی خالص یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلاری دومین زن میلیاردر جوان در فهرست سال ۲۰۲۲ است.

بنا بر اعلام فوربس، ریحانا که اصالتا اهل باربادوس است، ثروت میلیاردی اش را مدیون موفقیت خط تولید لوازم آرایشی خود است که در مالکیت آن، با فروشگاه زنجیره ای فرانسوی لوکس «ال وام اش» (LVMH) شریک است و «در سال ۲۰۲۰ بیش از ۵۵۰ میلیون دلار درآمد داشت».

به گفته این نشریه، فنتی بیوتی «بخش اعظم ثروت او را تشکیل می دهد» اما تنها منبع درآمد ریحانا نیست؛ بلکه این برنده ۹ جایزه گرمی (Grammy) از موسیقی هم درآمد قابل توجهی داشته و شرکت تولیدکننده لباس زیر زنانه او، سوج ایکس فنتی (Savage x Fenty) نیز «در فوریه ۲۰۲۱ یک میلیارد دلار درآمد داشته است».

ثروتمندترین زن جهان کیست ؟!   -   ایرانی ها این دختر جوان را می شناسند + عکس

ریحانا در حال حاضر مالک ۳۰ درصد از سهام این شرکت است.

فوربس در مورد وضعیت ریحانا به عنوان میلیاردری خودساخته، به او «نمره خودساختگی» ۱۰ داد؛ رتبه ای که این رسانه در توضیحش گفت از ۱ تا ۱۰ متغیر است و نشان می دهد که شخص چه مقدار از ثروتش را به ارث برده یا خود به دست آورده است.

بر اساس گزارش فوربس، امتیاز ۱ تا ۵ متعلق به «کسی است که بخشی یا تمام ثروت خود را به ارث برده باشد»؛ در حالی که امتیاز ۶ تا ۱۰ «مال کسانی است که شرکتشان را خودشان بنا نهاده اند یا منبع ثروت خود را به تنهایی ایجاد کرده اند».

این کارآفرین که تنها میلیاردر زیر ۴۰ سال در فهرست امسال است، احتمالا به ساخت امپراتوری خود ادامه خواهد داد؛ زیرا قبلا به نیویورک تایمز گفته بود که «این ارقام مانع ادامه کار» او نخواهد شد.

ریحانا در سال ۲۰۱۹ در مصاحبه با این نشریه گفت: «هرگز فکر نمی کردم این قدر پول به دست بیاورم؛ بنابراین این ارقام نمی تواند مانع ادامه کارم شود.»

کایلی جنر که پیش از این در سال ۲۰۱۸ به عنوان جوان ترین میلیاردر خودساخته فوربس انتخاب شده بود، در آخرین فهرست فوربس از ثروتمندترین زنان خودساخته آمریکا، جوان ترین فرد است. براساس فهرست سال ۲۰۲۲ بنیان گذار ۲۴ ساله لوازم آرایشی کایلی کازمتیکس (Kylie Cosmetics )، میلیاردر نیست اما با دارایی خالص ۶۰۰ میلیون دلار، در رتبه چهل ویکم قرار دارد.

ثروتمندترین زن جهان کیست ؟!   -   ایرانی ها این دختر جوان را می شناسند + عکس

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط