سرویس برخط پلاس - دختری که از کره شمالی فرار کرده خاطرات زندگی‌اش در آن کشور را توصیف کرده است. ...
افشاگری دختر زیبا پس از فرار از کره شمالی  -  هموطنان من مرگ را پذیرفته اند! + ویدیو تکاندهنده

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - دختری که از کره شمالی فرار کرده خاطرات زندگی اش در آن کشور را توصیف کرده است. او توضیح داده که مردم کره شمالی به دلیل کمبود مواد غذایی و فقر مجبور به خوردن حشرات بودند.

همچنین، او مشاهدات اش درباره دیدن اجساد در خیابان های آن کشور را ذکر کرده است. او می گوید با این خاطرات تلخ در کره شمالی بزرگ شد و مسئول قحطی و گرسنگی دسته جمعی مردم کره شمالی را سیاست های جاه طلبانه هسته ای رهبران آن کشور از خاندان کیم و هزینه های سرسام آور خرج شده برای این برنامه می داند.

"یئونمی پارک" می گوید آن چه از کره شمالی در ذهن اش مانده و با آن بزرگ شد تاریکی، قحطی و سرما است. پارک و مادرش در سال ۲۰۰۷ میلادی از کره شمالی به چین فرار کردند. با این حال، در این مسیر قاچاقچیان به آنان تجاوز کرده بودند. آنان بار دیگر مجبور به فرار شدند و به مغولستان رفتند.

او در سن ۱۳ سالگی از کره شمالی فرار کرده بود. اکنون این دختر ۲۶ ساله به روزنامه امریکایی " نیویورک پست" می گوید: "شما افراد زیادی را می بینید که در خیابان ها در حال مرگ هستند. این موضوعی عادی در زندگی روزمره برای ما بود که اجساد را در خیابان می دیدیم. من زاغه نشین های بمبئی و کشور های دیگر را دیده ام. هیچ یک شبیه کره شمالی نبودند چرا که کره شمالی با قحطی سیستماتیک و گرسنگی کامل مواجه است".

اقوام پارک از جمله مادربزرگ اش زمان کودکی او به دلیل سوء تغذیه فوت کرده بودند و او نیز مجبور شد با خوردن حشرات زنده بماند. پارک می گوید اگر حاکمان کره شمالی تنها ۲۰ درصد از پولی که صرف برنامه اتمی آن کشور کرده بودند را صرف مردم می کردند کسی از گرسنگی جان نمی داد.

زمانی که او دوران کودکی خود را می گذراند "کیم جونگ ایل" رهبر کره شمالی بود. او می گوید در مدرسه چهره ای خداگونه از اعضای خاندان کیم ترسیم می شد. پارک می گوید در مدرسه مفهوم دوستی بی معنا بود و دانش آموزان در جلسات موسوم به "خود انتقادی" علیه یکدیگر صحبت کرده و موضع گیری می کردند. او در ۱۳ سالگی به قیمت ۲۶۰ دلار به قاچاقچیان فروخته شد و مورد تجاوز قرار گرفت.

پارک پس از آن که به مغولستان فرار کرد توانست پس از چندین سال به سئول و سپس به نیویورک و شیکاگو برود. با این حال، او می گوید چند تن از اقوام اش در کره شمالی ناپدید شده اند. او می گوید احتمالا آنان اعدام شده و یا در زندان به سر می برند.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
میثم ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸
خیلی شبیه خودمون کشورشون و ایدولوژی شون

آخرین اخبار سرویس برخط پلاس