سرویس برخط پلاس - وزیر ارتباطات می‌گوید زمان برطرف شدن محدودیت پلتفرمهای فیلتر شده مشخص نیست و مردم کسب وکار خودشان را روی پلتفرمهای خارجی راه‌اندازی نکنند. ...
آخرین تصمیم درمورد فیلتر اینستاگرم  -  وزیر ارتباطات تکلیف را مشخص کرد!

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - وزیر ارتباطات می گوید زمان برطرف شدن محدودیت پلتفرمهای فیلتر شده مشخص نیست و مردم کسب وکار خودشان را روی پلتفرمهای خارجی راه اندازی نکنند

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات پیش از ظهر چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با سرعت اینترنت و اینکه فیلتر اینستاگرام و واتساپ چه زمانی برداشته می شود؟ گفت: برخی از پلتفرم های عمدتاً آمریکایی در اغتشاشات نقش سازماندهی داشتند و بستری برای اغتشاشات شده بودند و بنا به صلاح دید، محدودیت هایی اعمال شد و برداشتن محدودیت ها به تشخیص مراجعی است که محدودیت ها را به ما ابلاغ کردند.

وی افزود: تلاش می کنیم مشکلات عادی برای بحث کسب و کار مردم را مرتفع کنیم تا کسب و کارها بیش از این آسیب نبینند. همان طور که کسب و کارهای فیزیکی این مدت آسیب دیدند کسب و کارهای مجازی هم اثر پذیرفتند و مسئولیت با افرادی است که اغتشاش ایجاد کردند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: هر اپراتور ارائه دهنده خدمات اینترنت طبق قواعد جمهوری اسلامی برای ارائه خدمات اقدام کند از آن استقبال می کنیم و هر اپراتوری که قواعد جمهوری اسلامی را رعایت کند مخصوصاً در جاهایی که بستر اینترنت نداریم از کمک دهی و خدمات رسانی آن استقبال خواهیم کرد.

زارع پور در رابطه با اینکه گفته می شود محدودیت های اخیر در راستای اجرای طرح صیانت و مقدمه آن است، تصریح کرد: مقدمه ای که با آشوب شروع شود چه مقدمه ای است؟ این محدودیت مقارن با اتفاقات کشور است و فیلم هایی که طبق قواعد بین المللی هم انتشار آن ممنوع است در این فضا منتشر می شد و تمام خسارت ها بر عهده همین پلتفرم ها است و مرجع تصمیم گیری برای اعمال محدودیت ها وزارت ارتباطات نیست.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط