8 کد مخفی گوشی های اندرویدی را بشناسید

۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس برخط پلاس - کاربران گوشی های اندرویدی با استفاده از کدهای کاربردی می‌توانند به اطلاعات مهمی از گوشی دست پیدا کنند. در ادامه شما را با کدهای مخفی در موبایل های اندرویدی آشنا خواهیم کرد. ...
8 کد مخفی گوشی های اندرویدی را بشناسید

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - سیستم عامل اندروید که به عنوان یکی از محبوب ترین سیستم عامل موبایل در جهان محسوب می شود از کدهای کاربردی USSD متعددی بهره می برد که کاربران این سیستم عامل با شماره گیری آنها می توانند به اطلاعات مهمی از گوشی خود دست پیدا کنند. در همین راستا قصد داریم شما را با کدهای مخفی گوشی های اندرویدی آشنا کنیم.

کدهای کاربردی در گوشی های اندروید

ریست فکتوری

کاربران با شماره گیری کد *#*#۷۷۸۰#*#* می توانند به سرعت اطلاعات گوشی خود را حذف کنند. با شماره گیری این کد گوشی کاربر ریست فکتوری شده و تمام اطلاعات گوشی از بین خواهد رفت.

بررسی IMEI

کاربران با شماره گیری کد #06#* می توانند به شناسه هویت گوشی یعنی IMEI دسترسی پیدا کنند؛ این شناسه که برای رجیستری موبایل ضروری است معمولا در پشت جعبه گوشی درج می شود، اما اگر به هر دلیلی به آن دسترسی نداشتید با استفاده از این کد مخفی می توانید آن را دریافت کنید.

فعالسازی تست عمومی

کاربران موبایل های اندرویدی در صورتی که دستگاه آنها با مشکلی مواجه شده باشد، با استفاده از کد #*۰#*می توانند تست عمومی را فعال کنند تا تست های مختلفی روی گوشی انجام شود.

دریافت آدرس مک

هر گجتی از آدرس مک منحصربه فردی بهره می برد که برای اتصال به شبکه کاربرد دارد. از این رو با شماره گیری *#*#۲۳۲۳۳۸#*#* می توانید آدرس مک دستگاه خود را به آسانی پیدا کنید.

مشاهده اطلاعات فریم ور

کاربران موبایل های اندرویدی با شماره گیری کد *#*#۲۶۵۰۴۶۸*۴۹۸۶#*#* می توانند به اطلاعات مهم مربوط به فریم ور گوشی دسترسی پیدا کنند.

تغییر رفتار دکمه پاور

با استفاده از کد *#*#۷۵۹۴#*#* می توان منوی پاور را حذف کرد تا موبایل فقط با فشردن و نگه داشتن دکمه پاور خاموش شود.

دریافت اطلاعات سیستم و حافظه

کاربران موبایل های اندرویدی با شماره گیری کد دستوری #*۷۲۷۳۳۶*۳۲۸۲#* می توانند به اطلاعات مهمی در خصوص سیستم و حافظه گوشی دسترسی پیدا کند. همچنین این کد میزان داده مصرف شده توسط موبایل را نیز نشان خواهد داد.

دریافت اطلاعات دوربین

کاربران با شماره گیری کد *#*#۳۴۹۷۱۵۳۹#*#* می توانند به اطلاعات دوربین نظیر حداکثر زوم دسترسی پیدا کنند.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس برخط پلاس