500 هزار امضا برای مجازات سلبریتی های اغتشاش آفرین

۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۳ زمان مطالعه : 6 دقیقه
سرویس برخط پلاس - این روزها پویش‌های پرامضای متعددی در سامانه فارس‌ من توسط مردم ثبت شده که در رأس آنها مطالبه برخورد با سلبریتی‌های اغتشاش‌آفرین به چشم می‌خورد. اگر می‌خواهید در جریان دغدغه این روزهای مردم قرار بگیرید در ادامه پویش‌هایی را باهم مرور می‌کنیم که بیش از ۲۰ هزار امضا را به خود اختصاص داده‌اند.
500 هزار امضا برای مجازات سلبریتی های اغتشاش آفرین

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز پایگاه خبری-تحلیلی فارس، در ایامی که گذشت پویش های متعددی در سامانه فارس من پرامضا شد پویش هایی که در راس آنها مطالبه برخورد با سلبریتی ها و افراد قانون شکن به چشم می خورد. پویش هایی که در مدت کوتاهی توانست بیش از ۵۰۰ هزار امضا را از آن خود کند و حتی در روزهای مختلف باعث شد سامانه فارس من با کندی عملکرد مواجه شود. اگر می خواهید در جریان دغدغه این روزهای مردم قرار بگیرید در ادامه پویش هایی را با هم مرور می کنیم که بیش از ۲۰ هزار امضا را به خود اختصاص داده اند.پویش هایی که همگی غیرت ملتی را نشان می دهد که هرکسی بخواهد به انقلاب شان چپ نگاه کند مقابلش می ایستند؛ برایشان فرق نمی کند بازیگر باشد یا ورزشکار، سیاستمدار باشد یا فرزند آیت الله. برای مردم، اسلام و ایران مهم است.

500 هزار امضا برای مجازات سلبریتی های اغتشاش آفرین

علی کریمی با انتشار شایعات بی اساس، به تهییج مردم برای اغتشاش می پرداخت

اولین پویش ۱۰۰ هزار امضایی فارس من

ماجرای اولین پویش ۱۰۰ هزار امضایی فارس من بعد از فوت مهسا امینی شروع شد. اتفاقی که برای همه ناگوار بود و همان روزهای اول نیروی انتظامی، قوه قضائیه و دولت بارها اعلام کردند که پیگیر علت این حادثه هستند. تجمعات پراکنده ای در برخی از نقاط شهر تهران و برخی استان ها شکل گرفت تا اینکه سلبریتی ها وارد معرکه شدند و اعتراض را تبدیل به اغتشاش کردند! یکی در صفحه توییتر یکی در اینستاگرام و... مردم را دعوت به اغتشاش می کردند و تا توانستند به شعله این اعتراض ها دمیدن.

در دشمنی، دشمنان که شکی نیست اما سوال بزرگی که در ذهن مردم در این گونه حوادث و اتفاقات نقش می بندد این است که چرا برخی از سلبریتی ها و جریان های سیاسی در زمین دشمن توپ می زنند و چه نفعی از بر هم زدن آرامش کشور می برند. جالب است کلیدواژه سلبریتی ها همیشه مردم است. ادعا دارند همیشه از مردم خط می گیرند و صدای مردمند اما تجربه ثابت کرده که عملشان با گفته هایشان یکی نیست!

500 هزار امضا برای مجازات سلبریتی های اغتشاش آفرین

اعتراض به تلاش علی کریمی برای تهییج اغتشاشگران، اولین پویش ۱۰۰هزار امضایی فارس من را رقم زد
علی کریمی یکی از همان هایی بود که سوار بر اعتراض مردم شد و شروع به تاخت و تاز کرد. او از خارج کشور روزانه چندین نوبت توئیت و استوری می گذاشت و با انتشار شایعات سعی در تهییج معترضان و تشویق به ایجاد اغتشاش و آشوب داشت. اما دست این ورزشکار به ظاهر وطن دوست خیلی زود برای مردم و رو شد و مردم پویش هایی را در سامانه فارس من ثبت کردند و خواستار برخورد و مجازات علی کریمی شدند.

اولین پویش که با عنوان «لزوم برخورد با علی کریمی بابت تشویش اذهان عمومی» ثبت شد در کمتر از یک هفته نزدیک به ۳۰ هزار امضای مردمی گرفت. اما همزمان پویش دیگری هم با عنوان «درخواست مجازات علی کریمی به عنوان لیدر اغتشاشات» در سامانه ثبت شد که رکورد بیشترین امضا در فارس من را به خود اختصاص داد. پویشی که تا امروز ۱۳۸هزار نفر از آن حمایت کرده اند و بیش از ۷هزار دیدگاه دارد. پویش های متعدد دیگر در محکومیت آشوب طلبی علی کریمی نیز هرکدام هزاران امضای مخاطب را به خود جلب کرد تا مجموع این امضاها از حدنصاب ۲۰۰ هزار نیز بگذرد.

البته علی کریمی کمتر از ۲ ماه پیش نیز به دلیل اظهارنظر علیه عزاداران حسینی با واکنش منفی مردم مواجه شده بود و بیش از ۱۰هزار نفر این رفتار او را محکوم کرده بودند.

شرکت هایی که آتش بیار اغتشاشات شدند

صحنه اغتشاشات به صفحات برخی شرکت های اینترنتی معروف نظیر اسنپ، تپسی، دیجی کالا و ...نیز کشیده شد. این شرکت ها در صفحاتی که در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی داشتند وارد گود شدند تا از قافله برهم زنندگان آرامش مردم جا نمانند. در شرایطی که هنوز ابعاد ماجرای فوت مهسا امینی نامشخص بود، آنها خوب می دانستند که صفحات پرمخاطب شان می تواند تاثیر زیادی در تحریک احساسات جامعه بگذارد. این در حالی است که همین شرکت ها در رخدادهای مهمی همچون ترور دانشمندان، ترور سردار سلیمانی، تحریم های ظالمانه آمریکا و کشورهای غربی علیه ایران و جنایات رژیم صهیونیستی زبان شان بسته بود.

500 هزار امضا برای مجازات سلبریتی های اغتشاش آفرین

بعضی شرکت های تجاری با پیام های خود، احساسات مردم را تحریک کردند
اما مردم در واکنش به این رفتارهای دوگانه شرکت های اینترنتی دست به کار شدند و در سامانه فارس من پویشی با عنوان «با سایت های مشوش اذهان عمومی برخورد جدی شود» راه انداختند. این پویش مورد استقبال اقشار مختلف جامعه قرار گرفت و دومین پویش پرامضای فارس من در زمان اغتشاشات شد و تا به حال بیش از ۵۵ هزار نفر از آن حمایت کرده اند.

فوت مهسا امینی بهانه ای برای اغتشاش

با گذشت چند روز از اغتشاشات اخیر کمتر کسی باور می کند که مسئله فوت مهسا امینی برای اغتشاشگران مهم باشد آن ها از احساسات مردم سوءاستفاده می کنند تا به اهداف خود برسند. آتش زدن مساجد، قرآن و پرچم تا آتش زدن مامور پلیس نمی تواند صرفا اعتراضی برای دادخواهی و روشن شدن ابعاد یک پرونده باشد.
این چند جمله را گفتیم تا به این پویش فارس من اشاره کنیم که مردم «درخواست برخورد جدی با قانون شکنان» اغتشاشات اخیر را دارند. پویشی که تاکنون ۳۷ هزار حامی داشته و در لیست پویش های پرامضا فارس من است.

500 هزار امضا برای مجازات سلبریتی های اغتشاش آفرین

اغتشاشگران در شعارهایشان رسما اعلام کردند که فوت مهسا امینی فقط یک بهانه است

فرصت مناسب برای رونق پیام رسان های داخلی

حمایت از پلتفرم های شبکه های اجتماعی نظیر ایتا، سروش، بله، روبیکا، آی گپ و گپ مدتی است مورد بحث محافل مختلفی است. برخی مسئولان در دولت های گذشته توسعه ندادن زیر ساخت های این پلتفرم ها را، به بهانه استقبال نکردن مردم در دستور کار خود قرار نمی دادند. اما با محدویت موقتی که در این چند روز برای حفظ امنیت مردم و سوءاستفاده نکردن اغتشاشگران از بستر پیام رسان های خارجی اعمال شد، استفاده از پیام رسان های داخلی دوباره رونق گرفت. به نظر می رسد در صورت توسعه زیرساخت ها و رفع مشکلات نرم افزاری استقبال از این محصولات داخلی بیشتر شود.

البته بیش از ۳۱هزار نفر از مخاطبان فارس من نیز در این موضوع هم نظرند و با ثبت پویشی با عنوان «پهنای باند ایتا را افزایش دهید» خواستار پیگیری دولت سیزدهم در رابطه با ارتقا و حمایت از پیام رسان های داخلی شدند. بیش از ۱۱ هزار نفر هم خواهان توجه بیشتر به شبکه ملی اطلاعات به عنوان بستر ضروری برای بهبود کیفیت عملکرد نرم افزارهای داخلی شدند.

500 هزار امضا برای مجازات سلبریتی های اغتشاش آفرین

پلتفرم های داخلی نشان داده اند که در صورت تامین بسترهای لازم، توان کافی برای رفع نیاز مردم را دارند

اینستاگرام باید قوانین جمهوری اسلامی را به رسمیت بشناسد

شبکه های اجتماعی و پیام رسان های خارجی در برهه های مختلف نشان داده اند قوانین جمهوری اسلامی را به رسمیت نمی شناسند و حتی با مخالفین ایران و ایرانی همراهی می کنند.در همین راستا مردم در پویشی با عنوان «شکست محاصره مجازی دشمن و قانونمندی سکوهای خارجی» درخواست کردند با توجه به آسیب های اجتماعی این پلتفرم ها و تلاش آنان برای فروپاشی هویت ملی نوجوانان، از ادامه فعالیت آنها تا زمان به رسمیت شناختن قوانین جمهوری اسلامی ایران جلوگیری شود. گفتنی است تاکنون بیش از ۲۷هزار نفراز این پویش حمایت کرده اند.

500 هزار امضا برای مجازات سلبریتی های اغتشاش آفرین

بسیاری از پلتفرم های موجود، حاضر نشده اند از قوانین ایران تبعیت کنند
اخبار گوناگون در برخط
علی علی یاعلی ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۶
لینک رو بفرستید تا ما هم امضاء کنیم

ما کجا باید امضا کنیم ۰۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۹
کجا باید امضا کنیم.یاحیدر

آخرین اخبار سرویس برخط پلاس