این 7 عضو انسان تغییر می کنند + تصاویری باورنکردنی

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۱۴ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس برخط پلاس - ما شبیه نسل های قبلی نیستیم. بنابراین، نسل های آینده هم شبیه ما نخواهند بود. ...
این 7 عضو انسان تغییر می کنند + تصاویری باورنکردنی

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - ما شبیه نسل های قبلی نیستیم. بنابراین، نسل های آینده هم شبیه ما نخواهند بود. آنچنان که هراکلیتوس، از فیلسوفان بزرگ یونان باستان، می گوید: «تنها چیز ثابت در زندگی، تغییر است.» به همین دلیل سخت می شود آینده را پیش بینی کرد. دانشمندان معتقدند بهترین راه برای پیش بینی آینده، نگاه به گذشته است. آن ها پیش بینی می کنند، بر فرض نداوم روال گذشته، طی قرون آینده، انسان ها شکل متفاوتی پیدا کنند.

در ادامه می خواهیم ببینیم روند تکامل انسان در آینده چگونه خواهد بود.

۱- ممکن است انگشتان دستان و پایمان به هم چسبیده شوند

این 7 عضو انسان تغییر می کنند + تصاویری باورنکردنی

در کار نوشتن و بلند کردن اجسام، انگشتان دست کمک بزرگی هستند. از سوی دیگر، انگشتان پا برای حفظ تعادل کلی بدن ضروری اند. اما در قرون آینده، با توجه به خطر گرمایش زمین، ممکن است انگشتان دست و پای انسان به هم چسبیده شود، تا بهتر بتواند شنا کند و سریع تر در آب حرکت کنن.

۲- ممکن است مثلث صورتی رنگ گوشه ی چشم مان را از دست دهیم

این 7 عضو انسان تغییر می کنند + تصاویری باورنکردنی

مثلث صورتی رنگ کوچکی که در گوشه ی چشم خود می بینید، بقایای پلک سوم است. این پلک در انسان ها اندازه ی بسیار کوچکی دارد که معنایش این است که دیگر کارکرد اولیه اش را ندارد. نقش اصلی آن محافظت از چشم ها و مرطوب نگه داشتن آن ها است. در آینده احتمالاً به آن نیازی نخواهیم داشت و آن زمان انسان ها شاید دیگر آن مثلب کوچک صورتی رنگ را در گوشه ی چشمان خود نداشته باشند.

۳- ممکن است قفسه سینه مان کوچک تر شود

تنفس زیر آب بدون تجهیزات پیچیده، در حال حاضر، امری غیر واقعی به نظر می رسد. اما اگر قرار باشد به خاطر بالا آمدن آب دریاها در زیر آب زندگی کنیم، حتماً دچار تغییراتی می شویم. انسان ها به آهستگی اما به طور قطع صاحب آبشش می شوند.

با به وجود آمدن این آبشش ها، ریه های مان کوچک و کوچک تر می شوند چون دیگر برای تنفس به آن ها نیاز نداریم. از آنجایی که اندازه ی ریه ها با اندازه ی قفسه سینه مرتبط است، اندازه ی کمر هم کوچک تر می شود. انسان های آینده بدون هیچ زحمتی، صاحب یک اندام ساعت شنی خواهند شد.

۴- ممکن است چشم گربه ای شویم

این 7 عضو انسان تغییر می کنند + تصاویری باورنکردنی

اگر اهل شنا کردن باشید، می دانید که دید ما در زیر آب تار می شود. علاوه بر این، حتماً متوجه شده اید که شوری آب چشم ها را اذیت می کند. به همین دلیل، اگر قرار باشد در زیر آب زندگی کنیم، به یک دید قوی مانند گربه ها نیاز داریم. لایه ی اضافه ی درون شبکیه ی چشم به بهبود دید ما در آب های تیره و تار کمک خواهد کرد.

۵- ممکن است فک مان آب برود

این 7 عضو انسان تغییر می کنند + تصاویری باورنکردنی

انسان های اولیه دندان هایی طویل و تیز و فکی پهن داشتند که به آن ها کمک می کرد غذای خود را تکه تکه کنند و ببُرند. حالا اندازه ی فک ما کوچک تر شده چون غذاهایمان را قبل از خوردن، می پزیم و نرم ترشان می کنیم. احتمالاً در آینده بیشتر بر غذاهای فرآوری شده اتکا خواهیم کرد، غذاهایی مانند یک مایع یا قرص برای برآورده کردن نیازهای کالریک و صرفه جویی بیشتر در زمان، هزینه ها و انرژی. این امر باعث آب رفتن هر چه بیشتر فک ما می شود.

۶- ممکن است زن ها کوتاه تر و فربه تر شوند

این 7 عضو انسان تغییر می کنند + تصاویری باورنکردنی

اگر زیر آب دوام آوریم، زنان آینده زنانی با قدرت باروری بالا خواهند بود که مشکلی با انحناهای اندام خود نخواهند داشت. بر اساس تحقیقات، زنان احتمالاً کمی قد کوتاه تر و فربه تر خواهند شد، قلبی قوی تر و کلسترولی پایین تر خواهند داشت و دیرتر یائسه خواهند شد.

۷- ممکن است پوستی پیری ناپذیر پیدا کنیم

این 7 عضو انسان تغییر می کنند + تصاویری باورنکردنی

بسیاری از دانشمندان معتقدند انسان در نهایت در سرتاسر منظومه ی شمسی ساکن خواهد شد. به همین دلیل اگر بخشی از انسان ها زندگی خود را در فضا ادامه دهند، بدن آن ها به طور خودکار تحت تأثیر بی وزنی محیط قرار خواهد گرفت. روی زمین اما به دلیل وجود نیروی جاذبه، پوست دچار افتادگی می شود. این بدان معنی است که در فضا که نیروی جاذبه ای وجود ندارد، می توانیم برای همیشه با چین و چروک های پوست خداحافظی کنیم.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
ناشناس ۱۳ مهر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱
سلام

آخرین اخبار سرویس برخط پلاس