سرویس برخط پلاس - با توجه به علم روانشناسی اجتماعی و شخصیت شناسی، تند راه رفتن با آهسته راه رفتن یکسان نیست، و فقط با آن می توان ویژگی های شخصیتی را کشف کرد. ...
با این تست آدم های زندگی تان را بشناسید  -  راه رفتن راز شما را فاش می کند!

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - روانشناسی اجتماعی مطالعه موضوعات، مشکلات و مسائل مرتبط با روانشناسی و جامعه است،روانشناسی اجتماعی اثرات حضور دیگران را بر رفتار فرد یا رفتار خود را تحت تأثیر گروه مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد،روانشناسی اجتماعی رفتار فرد در جامعه را بررسی می کند و تفاوت آن با روانشناسی عمومی تنها یک تفاوت اعلام شده است،روانشناسی اجتماعی به مطالعه تمامی حرکات، افکار، رفتارها و کنش ها و واکنش های فرد در فضای جامعه می پردازد که فرد برای رفع نیازهای جنسی و غریزی خود بروز می دهد.روانشناسی اجتماعی، نگرش یک ارزیابی آموخته شده و جهانی است که بر فکر و عمل تأثیر می گذارد.

وقتی صحبت از زبان بدن به میان می آید، سرعت، سبک یا سرعتی که در نوع راه رفتن نیز می تواند منعکس کننده حالات، احساسات و حتی شخصیت ما باشد. به این ترتیب حتی راه رفتن شما می تواند جنبه هایی از زندگی شما را آشکار کند. اگر می خواهید بیشتر در مورد خود بدانید، ببینید که در مطلب شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن، راه رفتن شما کدام یکی است؟

شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

در این تصویر یا شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن می توانید انواع مختلف راه رفتن افراد را ببینید. انتخاب کنید سبک راه رفتن کدام یک شبیه به شماست.

این تصویر فردی را نشان می دهد که با گام های کوچک با پشت خمیده به جلو راه می رود. این تیپ شخصیتی است که به دلیل خجالتی بودن و درونگرا بودن از تماس چشمی با اطرافیان خود اجتناب می کند. آنها قبل از اعتماد به یک غریبه زیاد فکر می کنند و همه چیز را تجزیه و تحلیل می کنند.

قدم های محکم و بافشار در شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

نقاشی، تصویر زنی را نشان می دهد (با لباس و کفش آبی روشن) که محکم راه می رود و پا های خود را محکم بر زمین می زند. این معمولاً نشانه عصبانیت، ناامیدی یا پشتکار است. اما همچنین می تواند به معنای سیگنالی باشد که بدن شما به مغز شما ارسال می کند. حتی می تواند ناشی از عدم احساس در اندام ها باشد.

این نقاشی مرکزی مربوط به کسی است که خیلی سریع و قاطعانه راه می رود. آنها افرادی با عزت نفس بالا هستند که به خود اعتماد دارند و به همین دلیل به بالا نگاه می کنند. اما آنها همچنین می توانند با تمرکز روی افکار خود، به خود مشغول باشند. همین مسئله آنها را از توجه دیگران باز می دارد و باعث می شود آنها غیر دوستانه به نظر برسند.

اهل خودنمایی

اگر اهل خودنمایی هستید، تمایل دارید بسیار مطمئن و قاطعانه راه بروید. شما دستان خود را با اغراق تکان می دهید و از جلب توجه همه لذت می برید. اگر فکر می کنید جزو این گروه هستید، معمولا با سر بالا و شانه ها به عقب راه می روید و بیشتر روی خودتان تمرکز می کنید. پرمدعایی به همراه ویژگی های شخصیتی فرمانده و کاریزماتیک ، می تواند شما را خودخواه و غیرقابل اعتماد به نظر برساند.

سیاستمدار در شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

این سیاستمدار با راه رفتن با سینه به جلو، شانه های باز و سر بالا به دنبال شناخت دیگران است. آنها افرادی هستند که مایلند با چالش ها و ماجراهای جدید روبرو شوند، اما به راحتی خسته می شوند. بسیار اجتماعی هستند، از معاشرت لذت می برند و می دانند چگونه در جمع ابراز وجود کنند.

آنها در حین راه رفتن کارهای دیگری انجام می دهند تا «زمان را هدر ندهند»: با تلفن همراه صحبت کنند، به فهرست کارها فکر کنند و غیره. آنها به جاده توجهی ندارند، بلکه به فکر خود هستند. آنها دوست دارند مشکلات را به جای شکایت از آنها حل کنند و برای هر موقعیتی راه های خلاقانه ای دارند. آنها بی قرار و کنجکاو هستند.

با این تست آدم های زندگی تان را بشناسید  -  راه رفتن راز شما را فاش می کند!

بازوهای ضربدری در شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

هر کس با دستانش روی هم راه می رود فردی تنها و خودمختار است، اما نشان دهنده آسیب پذیری خاصی است. این نوع راه رفتن خطرناک است، زیرا سرعت واکنش و تعادل را از بین می برد و برای جنایتکاران و دزدان خیابانی طعمه خوبی هستند.

تصویر نوع اغراق آمیز از نحوه راه رفتن فردی است که دچار مشکلات سر است، اما به وضوح نشان می دهد که آهسته تر و با احتیاط حرکت می کند. آنها قدم های کوچک برمی دارند و اغلب حتی پاهای خود را می کشند. آنها درونگرا و متفکر هستند، اما بسیار مضطرب و تا حدودی ترسناک هستند. آنها چشم خود را به افراد دیگر یا به منظره خیره نمی کنند: آنها به زمین نگاه می کنند.

آرام در شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

آنها با بی حوصلگی، با سرعت متوسط و به آرامی بازوهای خود را تکان می دهند و راه می روند. آنها توجه زیادی به محیط ندارند، بنابراین می توانند با خودشان صحبت کنند. در برخی موارد به نظر می رسد که آنها گم شده اند، بی هدف و سرگردان هستند، اما از پیاده روی بیشتر از بقیه لذت می برند. آنها بسیار تأثیرپذیر و تا حدودی تنبل هستند.

آنها یک پا را از پای دیگر دور نمی کنند و این معنایش آن است که آنها خود محور هستند. این نوع راه رفتن در زنان شایع است، نه به عنوان یک ویژگی شخصیتی، بلکه به دلیل کفش های پاشنه بلند که باعث درد پا می شود.

حامی در شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن

این افراد با قدم های مطمئن و پیاده روی آرام، حامیان بسیار اجتماعی هستند و از کار گروهی لذت می برند. آنها با سایر رهگذران تماس چشمی برقرار می کنند و مراقب هر کسی هستند که ممکن است به آن نیاز داشته باشد.

با این تست آدم های زندگی تان را بشناسید  -  راه رفتن راز شما را فاش می کند!

چیستی تست های شخصیت شناسی و اعتبار آنها

احتمالاً هر روزه شما با چنین تست هایی روبرو می شوید. تست های تصویری که ادعا می کنند می توانند زوایای پنها شخصیتی شما را منعکس کنند. جدا از درستی یا نادرستی کامل این تست ها، به نظر می رسد که نفس وجود این تست ها می تواننند به ما کمک زیادی کنند. این تست ها امروز بیشتر جنبه تفریح و سرگرمی پیدا کرده اند و همین مسئله کافی است. دغدغه های زندگی جدید در حال فرسوده کردن ماست و بی توجهی ما هر چند اندک به آنها می تواند، خوشی را برای ما به ارمغان آورد.

البته ناگفته نماند که روانشناسان دریافته اند که آدمی ممکن است در قبال بعضی از موقعیت واکنشی متفاوت و یا مشابه از خود نشان دهد. همین مسئله سبب شکل گیری یک معیار شناختی برای آنان شده است. برخی از تصاویر شخصیت شناسی در همین جهت شکل گرفته اند و نتایج آنها تا اندازه ای قابل اتکا است.

نظر شما در مورد شخصیت شناسی بر اساس نوع راه رفتن چیست؟ آیا انتظارات شما را برآورده کرد؟ خوب، اگر توانستید بیشتر در مورد خودتان و نحوه وجود یا تفکرتان بدانید، به شما تبریک می گوییم.

منبع : گل کوچیک

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس برخط پلاس