سرویس برخط پلاس - دختری که با دست زدن به اشیا می تواند آینده را پیش بینی کند امروزها سرزبان ها افتاده است. ...
این دختر جادوگر جدید جهان است !  -  آینده در دستان اوست ! + عکس وفیلم

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - تیم برتون کارگردانی است که هنر کم نظیری در آفریدن فضا های ترسناکِ مفرحِ جذاب دارد. سریال «ونزدی» (Wednesday) تازه ترین هنرنمایی اوست، با حال و هوایی رازآلود و داستانی پرکشش و مسحورکننده. سریال «ونزدی» بر اساس یک کمیک قدیمی با عنوان «خانوادۀ آدامز» ساخته شده است؛ خانواده ای ثروتند و عجیب و غریب با علائق و روحیه هایی تاریک و جادوگرانه. ونزدی اسم دختر این خانواده است که این سریال جدید (همانطور که از اسمش پیداست) دربارۀ اوست. سرپرست کارگردان های سریال «ونزدی» تیم برتون است؛ کارگردانی که او را با فیلم های جذاب و خاصی مثل «ادوارد دست قیچی»، « عروس مرده» و «چارلی و کارخانۀ شکلات سازی» می شناسیم.

این دختر جادوگر جدید جهان است !  -  آینده در دستان اوست ! + عکس وفیلم

داستان سریال از جایی شروع می شود که ونزدی با انداختن تعدادی ماهی پیرانا در استخر مدرسه باعث زخمی شدن خیلی ناجور یکی از دانش آموزان می شود! پدر و مادر ونزدی تصمیم می گیرند او را به مدرسۀ شبانه روزی نِوِرمور در شهر کوچک جریکو بفرستند؛ مدرسه ای مخصوص آدم های عجیب و غریب که متفاوت از سایر مردم هستند؛ از گرگینه ها و بی چهره ها گرفته تا گورگون ها و پری های دریایی. نورمور یک جور هایی شبیه هاگوارتز است؛ پر از نوجوان هایی که هرکدام یک جور قدرت جادویی دارند. خودِ ونزدی ویژگی خیلی خاصش این است که گاهی با دست زدن به بعضی از اشیاء می تواند صحنه هایی از آینده را ببیند.

ورود ونزدی به نورمور همزمان شده است با پیدا شدن یک هیولای وحشی و قاتل در جنگل های اطراف شهر جریکو؛ هیولایی که در قسمت دوم می فهمیم که می تواند خودش را به شکل آدم ها دربیاورد. از طرف دیگر ونزدی با دیدن صحنه هایی از آینده متوجه می شود که ظاهرا قرار است نقشی در از بین بردن مدرسۀ نورمور داشته باشد. اما او نمی داند که چرا باید در آینده چنین کاری بکند و چرا باید این کار را همراه با مردی انجام بدهد که چهارصد سال قبل در این شهر زندگی می کرده!

در مورد دانش آموزان آکادمی نورمور، جوی ساندی در نقش دانش آموز محبوب بیانکا بارکلی حضور دارد. پرسی هاینس وایت، دانش آموز کاریزماتیک و به شکل خارق العاده ای هنرمند خاویر تورپ است که به لطف پدر عجیب و مشهورش از خانواده ای ثروتمند می آید. جورجی فارمر، یک دانش آموز خجالتی و بی دست و پا در آکادمی نورمور است که از نگاه کردن به چشمان آدم ها واهمه دارد.

این دختر جادوگر جدید جهان است !  -  آینده در دستان اوست ! + عکس وفیلم

موسی مصطفی نقش دانش آموز عجیب و غریب یوجین اوتینگر را بازی می کند که رئیس باشگاه زنبورداری مدرسه است. اِما مایرز نیز در نقش انید سینکلر، هم اتاقی کالیفرنیایی ونزدی در آکادمی نورمور که از گروهی از گرگینه های سان فرانسیسکو می آید، حضور دارد و نائومی جی.اوگاوا یک خون آشام به نام یوکو تاناکا است. تامی ارل جنکینز، ایمان مارسون، ویلیام هیوستون، لویاندا اوناتی لوئیس-نیاوو، الیور واتسون، کالوم راس و جانا دیاس واتسون، از دیگر بازیگران سریال هستند که هر کدام در نقش های جذابی ظاهر شده اند.

سریال ونزدی پر از معما و خطوط داستانی جذاب و رازآلود است که همگی به شکلی متوازن در کنار هم پیش می روند و ما را بیشتر و بیشتر با داستان درگیر می کنند. کلی عناصر جذاب و عجیب در این سریال هست: یک انجمن مخفی زیرزمینی؛ یک کتاب جادویی دربارۀ آینده؛ یک هیولای وحشی؛ یک کلانتر جدی و پی گیر که به بچه های مدرسه مشکوک است؛ و البته صحنه پردازی ها و جلوه های بصری جذاب و یک موسیقی فوق العاده و تاثیرگذار. 

جنا اورتگا شخصیت اصلی سریال یعنی ونزدی آدامز را به تصویر کشیده است. او نه تنها برای این نقش انتخابی عالی بنظر می رسد، بلکه همان ویژگی برجسته خانواده آدامز را دارد. چراکه اورتگا نیز به چیزهای تاریک و ترسناک علاقه دارد. او سال گذشته به عنوان جدیدترین عضو گروه ملکه جیغ (Scream) در جدیدترین فیلم این فرانچایز حضور پیدا کرد. همچنین پیش از این او را در فیلم های ترسناکی مانند پرستار بچه: ملکه قاتل (The Babysitter: Killer Queen) و توطئه آمیز: قسمت ۲ (Insidious: Chapter ۲) دیده ایم. او علاوه بر فیلم های فوق در کمدی ترسناک استودیوی ۶۶۶ (Studio ۶۶۶) و ایکس (X) از A۲۴ حضور داشته است.

این دختر جادوگر جدید جهان است !  -  آینده در دستان اوست ! + عکس وفیلم

اورتگا درباره شخصیت ونزدی می گوید: «ونزدی در حال حاضر یک نوجوان است و ما هرگز او را به عنوان یک نوجوان ندیده بودیم. ما نمی خواستیم کاری کنیم که او شبیه هر نوجوان دختر دیگری باشد، اما همچنین نمی خواستیم او را بیش از حد نادان جلوه بدهیم. علاوه بر این ما هرگز او را این اندازه روی صفحه نمایش ندیده ایم. در این سریال هر صحنه متعلق به ونزدی است. بنابراین این فرصت وجود دارد که ابعاد بیش تری به او داده شود و کمی بیش تر به یک آدم واقعی نزدیک شود که فکر کنم قبلا ندیده باشیم».

حال و هوای مفرح سریال را نمی شود از قلم انداخت؛ «ونزدی» پر از شوخی های کلامی و رفتاری بامزه و ظریف است. یکی از بهترین عناصر طنز آمیز سریال یک دست بریده است که عضوی وفادار از خانوادۀ ونزدی است. این دست بریده نزدیک ترین یار و همراه ونزدی در مدرسه است و کار های خیلی مهمی برای او انجام می دهد؛ از جاسوسی گرفته تا درگیر شدن با دشمن! شکل حرکت و دویدن این دست و نوع ارتباط برقرار کردنش با ونزدی بی نهایت بامزه و مفرح از کار درآمده است؛ واقعا هنر می خواهد که از یک دست بریده چنین کاراکتر جذابی ساخته شود؛ هنری که تیم برتون آن را دارد.

بازی های سرزنده و دوست داشتنی و ریتم تند و پرکشش سریال، نکات دیگری هستند که «ونزدی» را به یک تجربۀ دوست داشتنی و سرگرم کننده برای مخاطب تبدیل می کنند؛ و راستی یک نکتۀ دیگر: اشاره های این سریال به جنبش ضد نژادپرستی که همین سال های اخیر در آمریکا به راه افتاده بود و منجر به پایین کشیدن مجسمۀ برده داران قدیمی شده بود، یک لایۀ نسبتا عمیق اجتماعی هم به سریال اضافه کرده که در جای خودش قابل تحسین است.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و برخط نیوز صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
هستی ولیپور ۲۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۵
من عشقم ونزدی هست واین فیلم باعث بیشتر شدن عشقم است

آنابل ۰۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵
ونزدی الگو من هست و من خیلی دوسش دارم

رایلا ۰۸ دی ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۹
ونزدی عالی هست

sana ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰
من ونزدی رو خیلی دوست دارم

ملودی ۰۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲
ونزدی کراشمه❤️

آندیا صفری ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۴
منم