سرویس برخط پلاس - درس‌کد (dress code) یا کد پوششی به چه معنا است؟ منظور از چنین چیزی رعایت تناسب میان استایل و موقعیتی است که در آن شرکت می‌کنید. ...
بازیگران ایرانی با چه جسارتی این لباس ها را پوشیدید ؟!  + تصاویر و اسامی از زیبا کرمعلی تا باران کوثری !

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - درس کد (dress code) یا کد پوششی به چه معنا است؟ منظور از چنین چیزی رعایت تناسب میان استایل و موقعیتی است که در آن شرکت می کنید.

اگر بنا است که در یک مهمانی غیررسمی و دوستانه حاضر شوید، لازم نیست که با لباس شب مجلسی به آنجا بروید. چنانچه هم قرار است که به مهمانی رسمی و مهمی مانند مجلس عروسی بروید، پوشیدن شلوار جین و تی شرت فکر خوبی به نظر نمی رسد. اهمیت رعایت درس کدها زیاد است و روی خوش پوشی و اثری که بر دیگران می گذارند هم بسیار مهم است. در نظرگرفتن چنین نکته هایی برای افرادی مانند هنرپیشه ها ضروری تر هم هست. آنها در موقعیت های مختلفی زیر نگاه ریزبینانه دوربین ها و مخاطبان قرار دارند. اگر به خوبی و با استایلی متناسب دیده نشوند، نقدهای فراوانی به سمتشان روانه خواهد شد. با این حال، درمیان هنرپیشه ها، افرادی هستند که زیاد به درس کدها توجه ندارند یا دست کم در دفعاتی اصلاً خوب و مناسب ظاهر نشده اند. چه کسانی؟

بازیگران ایرانی با چه جسارتی این لباس ها را پوشیدید ؟!  + تصاویر و اسامی از زیبا کرمعلی تا باران کوثری !

نوید محمدزاده است و استایل های عجیبش! او را معمولا با استایلی عادی نمی بینیم و برای پوشش به دنبال مدل هی خاص می گردد. بارها دیده شده که نویده درس کدها را زیر پا می گذارد. برای مثال در جشنواره ای بین المللی از شلواری اسپرت با مدلی بسیار خاص و متفاوت استفاده کرده بود. در تصویر بالا هم شاهد استایلی هستیم که برای مراسم افتتاحیه یا اختتامیه جشنواره مهمی مانند تئاتر گزینه خوبی نیست.

بازیگران ایرانی با چه جسارتی این لباس ها را پوشیدید ؟!  + تصاویر و اسامی از زیبا کرمعلی تا باران کوثری !

کرمعلی از بازیگران جوانی است به نخستین حضورش توانست نگاه ها را به سمت بازی خود در فیلم لاتاری جلب کند. به نظر می رسد که هنرپیشه آینده داری است اما در مدت حضورش روی فرش قرمزها شاهد اشتباهاتی هم بوده ایم. برای مثال در تصویر بالا، زیبا کرمعلی با استایل چندان مناسبی دیده نمی شود. این استایل هم قوانین درس کد را زیر پا گذاشته و هم به طور کلی خارج از قواعد و استانداردهای مختلف دیگر است. طرح های پرشماری در بخش های مختلفش دیده می شود و از نظر بصری از توازن و تعادل خیلی دور است. مدل لباس ها هم ارتباطی با هم ندارند و استایل را نامنسجم کرده اند. از همه این ها که بگذریم، مدل لباس های منتخب در این استایل برای اندام زیبا کرمعلی هم گزینه های مناسبی نیستند.

بازیگران ایرانی با چه جسارتی این لباس ها را پوشیدید ؟!  + تصاویر و اسامی از زیبا کرمعلی تا باران کوثری !

طهماسبی بازیگر باتجربه و خوبی است. او حضور گرمی در فیلم ها دارد و بی حاشیه است اما در آخرین حضورش روی فرش قرمز جشنواره فیلم فجر گذشته، انتخاب ناموزونی برای شرکت در فرش قرمز داشت. او لباسی پوشیده بود که با کدهای پوششی حضور در جشنواره ای رسمی و مهم هم خوانی نداشت. در تصویر بالا طهماسبی و لباسش را می بینید. کاپشن بادگیر و شلواری گشاد و اسپرت در همراهی با بوتی ست شده است که حالت نیمه رسمی دارد. از سوی دیگر برای پوشش موها هم به سراغ کلاه رفته است؛ کلاهی که رنگش با باقی استایل در هماهنگی نیست. مائده طهماسبی با انتخاب کیفی سنتی و محلی استایل را برای همیشه از توازن و تعادل دور کرده و حتی جای ارفاق هم نگذاشته است. هیچ بخش این استایل مناسب شرکت در موقعیتی رسمی نیست و در ضمن به طور کلی و برای استفاده در بستری دیگر هم متعادل و چشم نواز یا دست کم قابل قبول نیست.

بازیگران ایرانی با چه جسارتی این لباس ها را پوشیدید ؟!  + تصاویر و اسامی از زیبا کرمعلی تا باران کوثری !

باران کوثری هم از آن هنرپیشه های پرکاری است که روی فرش قرمزها حضور مناسبی ندارد. او تقریباً هیچ گاه کدهای پوششی را رعایت نمی کند و دوست دارد که استایلی اسپرت داشته باشد. اینکه کسی طرف دار استایلی رسمی نیست، اصلا ایرادی ندارد ولی اینکه تلاشی برای متناسب سازی استایلش با موقعیت ها نمی کند، زیاد جالب نیست. بسیاری از استایل های اسپرت هم با کمی دقت و خرج سلیقه می توانند گزینه های نسبتاً مناسبی برای حضور در مراسم و موقعیت های رسمی تر باشند. باران در تصویر بالا، رویه ای طوسی، بلوزی اسپرت، شلواری کاملاً راحت، کتانی و روسری پوشیده است. اجزای این استایل برای موقعیتی رسمی یا نیمه رسمی مناسب نیستند. کوثری از قراردادن خود در چارچوب ها خوشش نمی آید و به نظر می رسد که هیچ گاه تاکنون استایلی رسمی با رعایت های درس کدها نداشته است. قبول دارید؟

بازیگران ایرانی با چه جسارتی این لباس ها را پوشیدید ؟!  + تصاویر و اسامی از زیبا کرمعلی تا باران کوثری !

فولادوند هنرپیشه و البته شاعر بسیار خوبی است. ترانه معروف «تهران تهران» از را با صدای رضا یزدانی شنیده اید؟ او هم طرف دار استایل های عجیب وغریب است. گاهی این استایل ها برای حضور در فرش قرمز رسمی بودن کافی را دارند و گاهی هم شکل وشمایل عجیبشان در هیچ دسته بندی خاصی نمی گنجد. در تصویر بالا، او را در پارچه ای می بینیم که به دو خود پیچیده است. نه جنس لباس مناسب با درس کد مکانی رسمی است و نه مدل آن. چنین انتخاب های عجیبی در هیچ دسته بندی از گروه های استایل مدوفشن قرار نمی گیرند. نظرتان درباره این لباس اندیشه فولادوند چیست؟ فکر می کنید که این استایل در چه دسته بندی قرار می گیرد و هدفش از پوشیدن آن چه بوده است؟

بازیگران ایرانی با چه جسارتی این لباس ها را پوشیدید ؟!  + تصاویر و اسامی از زیبا کرمعلی تا باران کوثری !

استایل پانته آ بهرام در تصویر بالا هم تاحد زیادی درس کدها را نادیده گرفته است. او بیشتر از آنکه لباسی خارج از عرف کدهای پوششی شرکت در مراسمی نسبتاً رسمی را زیر پا گذاشته باشد، اصول تعادل و هارمونی در طراحی و ترتیب دادن استایل را رعایت نکرده است. جنس بخش های لباس با هم در هماهنگی نیستند. مدل و رنگشان هم همین طور. شاید برای حضور در اکران آنلاین فیلم باید از استایل دیگری استفاده می کرد. نکته مهمی که باید در نقد درس کدهای زیر پا گذاشته شده از سوی چهره های معروف در نظر گرفت، این است که بعضی از افراد دارای سلیقه خاص و متفاوتی هستند اما چنین چیزی نباید مانع از آن شود که به تناسب میان موقعیت و لباس بی اهمیت باشند و استایلی برای خود تدارک ببینند که نه تنها چشم نواز نیست بلکه نقدونظرهای فراوانی را به سوی خود جلب می کند.

رعایت کدهای پوششی نشانه چیزهای زیادی است. یکی از مهم ترین موارد این است که نشان می دهید به اهمیت موقعیتی که در آن شرکت کرده اید به طور کامل واقف هستید. برای مثال، شرکت در مراسمی مهم با لباس های غیررسمی فکر خوبی نیست و انگار آن موقعیت را دست کم گرفته اید.رعایت نکات مربوط به استایل و هر موقعیت باعث می شود که خوش پوش تر و متناسب تر از همیشه ظاهر شوید و خودتان هم احساس بهتری داشته باشید. اگر لباس هایتان خیلی متفاوت باشد، حس وصله ناجوربودن در جمع اذیت تان خواهند کرد.هنرپیشه ها با در نظرگرفتن اهمیت کدهای پوششی نشان می دهند که برای مخاطبانشان ارزش قائل هستند. این موضوع گاهی از سوی بعضی از افراد رعایت نمی شود. فکر می کنید که دلیلش چیست؟

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط
ناشناس ۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۳
بی شخصیتهای روانی مشهور بودن باعث شده مغزشون رو کرم بخوره خداوند از این بیشتر رسواتون بکنه پول زیاد مغز خراب تاسف :

نادررسولی ۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۹
ممنونم بسیار عالی وبه جا نوشتین