علائم مسمومیت غذایی

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰ زمان مطالعه : 7 دقیقه
سرویس برخط پلاس - 12 علامت رایج مسمومیت غذایی را بررسی کرده ایم. ...
علائم مسمومیت غذایی

به گزارش سرویس پلاس برخط نیوز به نقل از رکنا - بیماری ناشی از غذا که بیشتر به آن مسمومیت غذایی گفته می شود، نتیجه خوردن غذای آلوده، فاسد یا سمی است. شایع ترین علائم مسمومیت غذایی شامل حالت تهوع، استفراغ و اسهال است. در ادامه با ما همراه باشید.

مسمومیت غذایی چیست؟

مسمومیت با مواد غذایی در عین حال که آزاردهنده است ولی مشکل خطرناکی نیست. به گفته منابع قابل اعتماد مراکز کنترل و پیشگیری بیماری ها (CDC)، هر سال از هر 6 آمریکایی 1 نفر نوعی مسمومیت غذایی را تجربه می کنند.

مسمومیت غذایی شایع است اما خطرناک نیست.

علائم مسمومیت غذایی

اگر مسمومیت غذایی داشته باشید، در نهایت متوجه آن خواهید شد. علائم بسته به منبع عفونت می توانند متفاوت باشند. مدت زمان لازم برای ظهور علائم نیز به منبع عفونت بستگی دارد، اما می تواند از 1 ساعت تا 28 روز متغیر باشد. موارد معمول مسمومیت غذایی حداقل سه مورد از علائم زیر را شامل می شود:

۴. از دست دادن اشتها

۹. اسهال بیش از سه روز ادامه دارد

۱۰. تب بالاتر از 38 درجه

۱۱. مشکل در دید یا صحبت کردن

۱۲. علائم کم آبی شدید که ممکن است شامل خشکی دهان، دفع ناچیز یا قطعی ادرار باشد

۱۳. ادرار خونین

اگر هر یک از این علائم را داشتید، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

چه عواملی باعث مسمومیت غذایی می شود؟

باکتری ها

باکتری ها شایع ترین علت مسمومیت غذایی هستند. وقتی به باکتری های خطرناک فکر می کنید، اسامی مانند ای کلای (E.coli)، لیستریا (Listeria) و سالمونلا (Salmonellacome)  را به خاطر داشته باشید. سالمونلا بزرگترین عامل موارد مسمومیت غذایی جدی در ایالات متحده است. با توجه به منبع CDC، تخمین زده می شود سالانه 1000،000 مورد مسمومیت غذایی، از جمله نزدیک به 20،000 بستری در بیمارستان، می تواند به علت عفونت سالمونلا باشد. کمپایلوباکتر (Campylobacter) و بوتولیسم (C. botulinum) دو باکتری کشنده کمتر شناخته شده هستند که می توانند در غذاهای ما کمین کنند.

انگل ها

مسمومیت غذایی ناشی از انگل ها به اندازه مسمومیت غذایی ناشی از باکتری ها معمول نیست، اما انگل های پخش شده از طریق غذا بسیار خطرناک هستند. توکسوپلاسموز انگلی است که در موارد مسمومیت غذایی بیشتر دیده می شود. معمولاً در جعبه بستر گربه یافت می شود. انگل ها می توانند سال ها در دستگاه گوارش پنهان شوند. با این حال، افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف و زنان باردار در صورت وجود انگل ها در روده هایشان، عوارض جدی خواهند داشت.

ویروس ها

مسمومیت غذایی می تواند در اثر ویروس نیز ایجاد شود. نورو ویروس که به عنوان ویروس Norwalk نیز شناخته می شود، سالانه بیش از 19 میلیون مورد از مسمومیت غذایی را ایجاد می کند. در موارد نادر، می تواند کشنده باشد. ساپوویروس، روتاویروس و آستروویروس علائم مشابهی را باعث می شوند، اما میزان آن ها کمتر است. ویروس هپاتیت A عامل یک بیماری جدی است که می تواند از طریق غذا منتقل شود.

چگونه مواد غذایی آلوده می شوند؟

پاتوژن ها را می توان تقریباً در تمام غذایی که انسان می خورد یافت. با این حال، گرمای پخت و پز معمولاً عوامل بیماری زای موجود در غذا را  قبل از مصرف از بین می برد. غذاهای خام منبع معمول مسمومیت غذایی هستند زیرا روند پخت و پز را طی نمی کنند.

گاهی اوقات، مواد غذایی از طریق مدفوع با ارگانیسم ها تماس پیدا می کند. این معمولاً زمانی اتفاق می افتد که شخصی که مواد غذایی را آماده می کند، دست های خود را قبل از پختن نشوید.

گوشت، تخم مرغ و لبنیات غالباً آلوده هستند. همچنین ممکن است آب با ارگانیسم هایی که باعث بیماری می شوند آلوده شود.

چه کسی در معرض مسمومیت غذایی است؟

هرکس می تواند دچار مسمومیت غذایی شود. از نظر آماری تقریباً هر فرد حداقل یک بار در زندگی خود با مسمومیت غذایی روبرو خواهد شد.

برخی جمعیت ها بیشتر از سایرین در معرض خطر هستند. خطر عفونت و عوارض ناشی از مسمومیت غذایی در افراد با سیستم ایمنی ضعیف یا بیماری خود ایمنی بیشتر است.

به گفته کلینیک مایو، زنان باردار جزو جمعیت پرخطر محسوب می شوند، زیرا بدن آن ها در دوران بارداری در حال سازگاری با تغییرات متابولیسمی و سیستم گردش خون می باشند. همچنین افراد سالخورده با خطر بیشتری مواجه هستند، زیرا سیستم ایمنی بدن آن ها ممکن است به سرعت به ارگانیسم های عفونی پاسخ ندهد.

کودکان نیز به عنوان جمعیت در معرض خطر در نظر گرفته می شوند، زیرا سیستم ایمنی بدن آن ها به اندازه بزرگسالان تکامل نیافته است. کودکان خردسال براحتی تحت تاثیر کم آبی ناشی از استفراغ و اسهال قرار می گیرند.

مسمومیت غذایی چگونه تشخیص داده می شود؟

پزشک ممکن است براساس علائم بتواند نوع مسمومیت غذایی را تشخیص دهد. در موارد شدید، ممکن است آزمایش خون، آزمایش مدفوع و آزمایش روی غذاهایی که خورده اید انجام شود تا عامل مسمومیت غذایی مشخص شود. پزشک ممکن است از آزمایش ادرار نیز استفاده کند تا کم آبی بدن فرد بر اثر مسمومیت غذایی را ارزیابی کند.

مسمومیت غذایی چگونه درمان می شود؟

مسمومیت های غذایی معمولا در خانه قابل درمان هستند و بیشتر موارد طی سه تا پنج روز برطرف می شود.

اگر مسمومیت غذایی داشته باشید، حفظ آب بدن بسیار مهم است. نوشیدنی های ورزشی حاوی مقادیر بالای الکترولیت می تواند در این امر مفید باشد. آب میوه و آب نارگیل می توانند کربوهیدرات ها را بازیابی کرده و به رفع خستگی کمک کنند.

از کافئین که محرک دستگاه گوارش است، خودداری کنید. چای های بدون کافئین با گیاهان آرامش بخش مانند بابونه، نعناع و قاصدک ممکن است ناراحتی معده را آرام کند.

داروهای بدون نسخه مانند ایمودیوم (Imodium) و پپتو بیسمول (Pepto-Bismol) می توانند به کنترل اسهال و سرکوب حالت تهوع کمک کنند. با این وجود قبل از استفاده از این داروها باید با پزشک خود مشورت کنید، زیرا بدن برای خلاص شدن از سم از استفراغ و اسهال استفاده می کند. همچنین، استفاده از این داروها می تواند شدت بیماری را کاسته و زمان مراجعه شما به فرد متخصص را به تاخیر بیندارد.  

همچنین استراحت کافی برای افراد دارای مسمومیت غذایی بسیار مهم است.

در موارد شدید مسمومیت غذایی، ممکن است افراد در بیمارستان نیاز به هیدراتاسیون با مایعات داخل وریدی (IV) داشته باشند. در بدترین موارد امکان دارد بستری به مدت طولانی تر تا بهبودی شخص لازم باشد.

هنگام مسمومیت غذایی بهتر است چه چیزی بخوریم؟

رژیم غذایی برای جلوگیری از مسومیت به غذا مهم است.

بهتر است به تدریج از خوردن غذاهای جامد خودداری کنید تا زمانی که استفراغ و اسهال تمام نشده باشد و در عوض با خوردن غذاهایی با هضم ساده و کم چرب، مجدداً به رژیم غذایی عادی خود بازگردید.

• کراکر نمکی

• سیب زمینی شیرین

• سبزیجات آب پز

• سودا بدون کافئین (لیموناد زنجبیلی ، آبجو ریشه)

• آب میوه های رقیق شده

• نوشیدنی های ورزشی

خوردن چه چیزهایی هنگام مسمومیت غذایی مضر است؟

برای جلوگیری از ناراحتی معده، سعی کنید از غذاهای کم هضم زیر استفاده نکنید، حتی اگر فکر می کنید احساس بهتری خواهید داشت:

• محصولات لبنی، به ویژه شیر و پنیر

• غذاهای چرب

• غذاهای پرادویه

• مواد غذایی با قند زیاد

• غذاهای تند

• غذاهای سرخ شده

همچنین باید از مصرف این چیزها نیز بپرهیزید:

کافئین (سودا، نوشیدنی های انرژی زا ، قهوه)

اگرچه مسمومیت غذایی بسیار آزاردهنده است، خبر خوب این است که اکثر افراد طی 48 ساعت کاملاً بهبود می یابند.

مسمومیت غذایی در مواردی می تواند تهدید کننده زندگی باشد، با این حال CDC می گوید این اتفاق بسیار نادر است.

چگونه می توان از مسمومیت غذایی پیشگیری کرد؟

بهترین راه برای پیشگیری از مسمومیت غذایی، مصرف مواد غذایی ایمن است. به دلیل طریقه تولید و تهیه، به احتمال زیاد برخی از غذاها  باعث مسمومیت غذایی می شوند. گوشت، مرغ، تخم مرغ و صدف ممکن است دارای عوامل عفونی باشند که هنگام پخت و پز کشته می شوند. اگر این مواد غذایی به شکل خام خورده شوند، به درستی پخته نشوند یا اگر دست ها و سطوح تمیز نباشد، امکان ایجاد مسمومیت غذایی وجود دارد.

سایر غذاهایی که احتمالاً باعث مسمومیت غذایی می شوند عبارتند از:

• سوشی و سایر محصولات ماهی که به صورت خام یا پخته نشده سرو می شوند

• گوشت های دلی و هات داگ هایی که حرارت نمی بینند و یا پخته نمی شوند

• گوشت چرخ کرده که ممکن است حاوی گوشت حیوانات متعددی باشد

• شیر غیرپاستوریزه، پنیر و آبمیوه

• میوه و سبزیجات خام و شسته نشده

مواد غذایی خام و شسته نشده عامل مسمومیت هستند.

همیشه دست های خود را قبل از پختن یا خوردن غذا بشویید. اطمینان حاصل کنید که غذای شما به درستی بسته بندی و نگه داری می شوند. گوشت و تخم مرغ را کاملا بپزید. هر چیزی که با مواد خام در تماس باشد، باید قبل از استفاده از آن برای تهیه غذاهای دیگر ضد عفونی شود. حتما قبل از غذا همیشه میوه و سبزیجات را بشویید.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط