ایزدخواه: مشکلات امروز ناشی از توسعه بدون عدالت است

ایزدخواه: مشکلات امروز ناشی از توسعه بدون عدالت است

۲۶ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - نماینده مردم تهران در مجلس گفت: سال‌ها تز فکری دولتمردان این بود که اول توسعه و بعد عدالت که سرمنشا انحراف از مسیر استقرار آرمان‌های انقلاب است؛ هم اکنون ثمره توسعه عاری از عدالت را که در یک کلمه فقر و فساد و تبعیض است را می‌بینیم.

روح الله ایزدخواه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز (چهارشنبه 26 شهریور) در نطق میان دستور خود اظهار داشت: صرف قرار گرفتن حاکم عادل در راس هرم قدرت کافی نیست؛ همه کارگزاران در هر رتبه ای باید از عدالت برخوردار باشند؛ مردم نیز در این نظام به اجرای عدالت مامورند.

وی افزود: در نظام اسلامی مبتنی بر مکتب امام و اسلام پابرهنگان جنگ فقر و غنا تمام ناشدنی است؛ تنها با استقلال حکومت عدل اسلامی است که می توان خرابی های عظیم فرهنگی، اقتصادی و کشاورزی را جبران کرده و نوسازی مملکلت را به  نفع طبقات زحمتکش و مستضعف آغاز کرد. 

نماینده مردم تهران در مجلس افزود: کشور ایران و نظام اسلامی تنها دولت و ملتی است که توانسته است با آرمان های بلند و جهان شمول و البته هزینه های فراوان پای مردم سالاری بایستد اما امروز در یک پیچ تاریخی درگیر است و آن  پیشرفت با الگوی ایرانی اسلامی است.

ایزدخواه گفت: درد و دغدغه امروز ما حرکت در ریل عدالت و پیشرفت است هر چند که دهه پیشرفت و عدالت را هم از دست دادیم.

وی افزود: سال ها تز فکری دولتمردان ما این بود که اول توسعه و بعد عدالت و این سرمنشا انحراف دولت و حاکمیت از مسیر استقرار آرمان های انقلاب بوده است و حالا ثمره توسعه عاری از عدالت را همگان می بینیم که در یک کلمه فقر و فساد و تبعیض است. 

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: ریشه این انحراف را باید در جریان فکری، فرهنگی و مدیریتی تکنوکرات جستجو کرد. البته مقصود من اشاره به چپ یا راست، اصولگرا یا اصلاح طلب نیست که این دسته بندی ها صرفا قبیله ای است و کارکرد آن فقط در روزهای انتخابات است و لاغیر. بلکه اطلاقم به هر مدیر و مسئولی است که مقام خود را از جمهوری اسلامی گرفته است اما نه به مردمی شدن اداره جامعه قائل است و نه الگوی تمدن ساز اسلام را به رسمیت می شناسد.

منبع : خبرگزاری فارس