انتقاد یک نماینده مجلس از صحبت های مسئولان در قبال کمبود انسولین قلمی
سرویس سیاسی - رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس در انتقاد از کمبود انسولین قلمی گفت: مسئولی می‌گوید که کمبود ⁧‫انسولین‬⁩ به دلیل تحریم‌های بانکی است. مسئول دیگری می‌گوید که حتی بیش از نیاز کشور واردات وجود دارد و دلیل اصلی قاچاق معکوس است.

سمیه رفیعی در صفحه رسمی توییترش نوشت: «مسئولی می گوید که کمبود ⁧‫انسولین‬⁩ به دلیل تحریم های بانکی است. مسئول دیگری می گوید که حتی بیش از نیاز کشور واردات وجود دارد و دلیل اصلی قاچاق معکوس است. و این وسط مردم باید علاوه بر فشار اقتصادی، ⁧‫بی تدبیری ‬⁩ و ⁧‫سوء مدیریت‬⁩های مسئولان مربوطه را در تامین نیازهای اساسی تحمل کنند.»

رئیس سازمان غذا و دارو دو روز پیش با اشاره به اینکه انسولین قلمی یکی از جدی ترین داروهای وارداتی کشور است، گفت: کمبودهای مقطعی تنها در مورد انسولین قلمی بوده و دلیل آن مشکلات ناشی از تامین ارز و انتقال آن به شرکت های خارجی طرف قرارداد به دلیل تحریم های ضد انسانی دشمنان ملت ایران است.

محمدرضا شانه ساز دلیل عرضه انسولین قلمی را به صورت سهمیه ای، مدیریت بهینه توزیع این دارو عنوان کرد و افزود: بیماران می توانند با مراجعه به داروخانه های منتخب انسولین خود را تهیه کنند. با توجه به تفاوت فاحش قیمت این دارو در داخل نسبت به سایر کشورهای منطقه، ان شاءالله در آینده نزدیک این دارو براساس کد ملی بیماران توزیع خواهد شد تا دیگر نگرانی از بابت تهیه آن احساس نکنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا