عقب نشینی روحانی از یک دستورالعمل: برای مراسم های عقد و عروسی باید پروتکل تعیین کنیم  -  محدودیت های جدید در ۲۵ استان
سرویس سیاسی - رییس جمهوری از تصمیم دولت برای تمدید محدودیت‌های کرونایی در ۴۳ شهرستان کشور خبر داد و گفت:‌ برای ٢۵ مراکز استان تصمیماتی گرفته شد که از روز چهارشنبه این هفته تا جمعه بعد از آن به مدت ١٠ روز برای مراکز این استان‌ها اعمال می‌شود. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) و فرارسیدن هفته وحدت گفت: هفته قبل جلسه ستاد ملی کرونا در حضور مقام معظم رهبری برگزار شد و ایشان نکات مهمی را درباره ستاد ملی و اقدامات که باید انجام شود، مطرح کردند. 

وی ادامه داد: ایشان همچنین نکات مهمی درباره وحدت در جامعه و مراعات اسلامی بیان کردند که در هر دو بخش، این نکات برای ما راهنما و راهگشا خواهد بود. 

رییس جمهوری همچنین با اشاره به جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اظهارداشت: برای آنکه در برابر این بیماری موفق شویم، همه باید به وظایف خود عمل کنیم؛ به این معنا که دولت به معنی عام کلمه وظایفی دارد و بهداشت و درمان به عنوان کسی که در میدان این مبارزه است، وظایف خاصی دارد. بنابراین بخشی از این وظایف برعهده دولت است، چه وظایفی که باید تولید یا خریداری شود و چه کاری که کادر بهداشت و درمان انجام می دهند. 

روحانی با بیان اینکه بخش دیگر از کار برعهده مردم است، تصریح کرد: اگر مردم با همه توان به صحنه نیامده و همکاری نکنند، در برابر این بیماری موفق نمی شویم. مهمترین مسئله همکاری و همراهی مردم و مراعات و اجرای پروتکل ها و دستورالعمل هاست. 

وی افزود: تولیدکنندگان نیازمندی های جامعه و تامین کنندگان منابع مالی برای اداره کشور و بهداشت و درمان در این زمینه ها برای تولید و تامین منابع مالی باید اقداماتی انجام شود. 

به گفته رئیس جمهور، یکی از مسائل مهم که در گذشته به عنوان یکی از نواقص داشتیم، آن بود که مصوبات مهم و خوبی تصویب و ابلاغ می شد ولی خوب اجرا نمی شد یا اصلا اچرا نمی شد. به همین خاطر، مقام معظم رهبری دستور دادند قرارگاه عملیاتی که تمامی مصوبات تا در مراحل نهایی دنبال و اجرا کند و آنجایی که نیازمند ضمانت های اجرایی دارد، توسط ضابطین قوه قضاییه انجام شود. 

روحانی با بیان اینکه بحث این است آنچه تصویب شده یا می شود، به خوبی اجرا می شود یا خیر؟ خاطرنشان کرد: چه در بخش دولتی یا مردمی یا بخش های دیگر آیا با متخلفین برخورد می شود؟ آیا مبتلایان قرنطینه می شوند یا خیر؟ مسئله مهمی است که باید پیگیری شود که فرد بیمار، قرنطینه شده یا نشده است؟ افراد نزدیک به او هم مبتلا شدند گروه های آسیب پذیر الان چه شرایطی دارند؟

رییس دولت تدبیر و امید در بخش دیگری از سخنانش گفت: در جلسه امروز ستاد ملی کرونا امروز تصمیمات مهمی برای محدودیت گرفتیم این تصمیمات نسبت به ٢۵ استان با شرایط خاص و برای ۴۶ شهرستان با شرایط متفاوت و مختلف اجرا می شود. 

رییس جمهوری بیان کرد: ۴٣ شهرستان قبلی که برای آنها محدودیت قائل شده بودیم، تمدید شد و برای ٢۵ مراکز استان تصمیماتی گرفته شد که از روز چهارشنبه این هفته تا جمعه بعد از آن به مدت ١٠ روز برای مراکز این استان ها اعمال می شود. 

روحانی گفت: در این محدودیت ها آن دسته از فعالیت های گروه ٣ و ۴ که عمدتا آموزشی و محل تجمع است برای آن ١٠ روز ممنوع می شود و همه این موارد توسط سخنگوی ستاد ملی کرونا برای مردم تشریح می شود .

 ادامه دارد 

منبع : بیتوته

اخبار گوناگون در برخط نیوز