بسیج صرف لفظ نیست بلکه معنایی است به وسعت دریا

بسیج صرف لفظ نیست بلکه معنایی است به وسعت دریا

۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۱۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - عضو هیات رئیسه مجلس طی یادداشتی به مناسبت هفته بسیج عنوان کرد که بسیج تنها لفظ نیست بلکه معنایی است به وسعت دریا و خورشیدی گرمابخش و چشمه‌ساری جوشان.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس طی یادداشتی به مناسبت هفته بسیج عنوان کرد که بسیج تنها لفظ نیست، بلکه معنایی است به وسعت یک دریا و خورشیدی است گرمابخش.

متن کامل یادداشت این عضو هیات رئیسه مجلس به مناسبت هفته بسیج به شرح زیر است:

بسمه تعالی

«بسیج» معنایی است به وسعت دریا. صرف لفظ نیست، خورشیدی است گرما بخش و چشمه ساری جوشان. «بسیج» هم در میدان رزم پیشتازی است شگرف و هم در ساحت سازندگی پیشقراولی است بی نظیر. «بسیج» ترنم بهترین آوا در روزگار غربت انسانیت است. ملک و ملکوت مبهوت نوع عملکرد اوست. گمنام است اما نام آشنا. بی ریا اما حاضر در تمام میدان ها. ساکت اما استوار. دشمن از نام او بیمناک و دوستان مشتاق جمال او.

سلام بر او آنگاه که در خاکریز رزم لرزه بر اندام خصم دون می اندازد. سلام ملائک ارزانی او آن زمان که گرد محرومیت از چهره آن پیر مرد گوژپشت می زداید.

سلام بر او آن زمان که در حوزه تحقیقات و فناوری عقل ها را مبهوت می کند. درود بر وی آن هنگام که با کار جهادی و شبانه روز بر مدار انجام تکلیف طواف می کند.

بسیجی منتظر است، منتظر اقدام به موقع و درست. با نگاه ژرف خود عمق مسایل را تحلیل می کند و با بیان و بنان فقط داعی به سبیل ربّ است. لحظه ای قرار ندارد.

«بسیج» را با وزن مادی محک زدن اوج انحراف است، او پرنده ای است دور پرواز که با زنجیر سست مادیت به اسارت نخواهد افتاد. ما به بسیجیان عاشق پیشه خود افتخار می کنیم. عشق به تلاش و خدمت بی منت ردای بسیج است و کار برای حصول رضایت رب الارباب دثار او و سلام علیه مادامت السموات والارضون. شیفته مرام بسیجیان.

منبع : خبرگزاری فارس