تقدیم استوارنامه سفیر ایران به رییس جمهوری اسلواکی

تقدیم استوارنامه سفیر ایران به رییس جمهوری اسلواکی

۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش و آکرودیته در جمهوری اسلواکی استوارنامه خود را به زوزانا چاپوتوآ، رییس‌جمهوری این کشور تقدیم کرد.

این مراسم با نواختن سرود ملی، سان دیدن از گارد ویژه نظامی و ادای احترام نظامی به سفیر کشورمان همراه بود.

در ادامه این مراسم عباس باقرپور اردکانی در گفت وگو با رییس جمهوری اسلواکی، ضمن تاکید بر تلاش در جهت توسعه روابط دوجانبه ایران و اسلواکی دیدگاه های مشترک دو کشور را در نیل به یک محیط پایدار بین المللی تبیین و آن را بستری برای تعمیق و گسترش مناسبات دوجانبه عنوان کرد.

خانم چاپوتوآ نیز مسئولیت جدید آقای باقرپور را تبریک گفته و ضمن قدردانی از نقطه نظرات او، برای سفیر تهران در جهت توسعه روابط دوجانبه آرزوی موفقیت کرد.

باقرپور پیش از این در روز ۱۷ تیرماه ۱۳۹۹ رونوشت استوارنامه خود را به خانم اینگرید بروتسوآ، معاون وزیر خارجه و امور اروپایی جمهوری اسلواکی تقدیم و همزمان فعالیت دیپلماتیک خود را در این کشور آغاز کرده و طی ماه های اخیر با بسیاری از مقامات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی اسلواکی از جمله معاونان وزرات اقتصاد و وزارت حمل و نقل، رئیس اتاق بازرگانی اسلواکی، رئیس آکادمی علوم، روسای دانشگاه ها و مقامات سیاسی وزارت خارجه دیدار و گفت و گو کرده است.

عباس باقرپور اردکانی، روز سه شنبه مورخ ۱۰ تیر ۱۳۹۹ نیز طی مراسمی رسمی در کاخ ریاست جمهوری اتریش با آقای الکساندر فان در بلن، رئیس جمهوری اتریش دیدار و استوارنامه خود را به او تقدیم کرده بود.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز