عملیات حفاری جبهه غربی خط 2 مترو اصفهان شروع شد

عملیات حفاری جبهه غربی خط 2 مترو اصفهان شروع شد

۰۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - عملیات حفاری جبهه غربی خط دوم متروی اصفهان امروز با حضور محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهور و جمعی از مقامات استانی و شهری آغاز شد.

عملیات حفاری جبهه غرب به شرق خط ۲ مترو به طول ۶.۵ کیلومتر با هزینه ۴ هزار میلیارد ریال با حضور رئیس دفتر رئیس جمهوری، استاندار اصفهان، رئیس و اعضای شورای شهر و شهردار اصفهان آغاز شد.

در جبهه غربی خط ۲ مترو اصفهان عملیات حفاری مسیر ۶.۵ کیلومتری از سمت ایستگاه مدرس نجفی آغاز خواهد شد تا با عبور از محدوده مرکزی شهر وارد میدان امام حسین (ع) شده و با عبور از فاصله ۱۰ متری زیر خط یک، وارد خیابان طالقانی شده، به سمت خیابان صاحب روضات حرکت کند و با گردش به سمت راست وارد خیابان کهندژ شود.

خط دو مترو، شمال شرق اصفهان را به غرب شهر به طول ۲۵ کیلومتر به هم متصل می کند؛ طبق برنامه ریزی مدیریت شهری، حفاری مکانیزه خط دو مترو از شمال شرق در باند شرقی به طول حدود ۱۴،۵ کیلومتر از اسفند ۹۷ آغاز شد؛ برای این قسمت ۱۶ ایستگاه در نظر گرفته شده که عملیات عمرانی ۱۲ ایستگاه از آن در حال انجام است.

رئیس دفتر رئیس جمهوری امروز (جمعه- ۸ اسفند ماه) در این مراسم، اظهار کرد: به گفته استاندار و شهردار اصفهان، پروژه های بسیاری در شهر اصفهان در حال اجراست و خوشحالم امروز همه ایران کارگاه سازندگی است.

محمود واعظی گفت: اجرای پروژه های شهری، سخت تر از طرح هایی است که در بیابان اجرا می شود، چراکه درگیر مالکیت و مسائل حقوقی است و در ادامه راه با مسائل غیرقابل پیش بینی مواجه می شویم.

وی در خصوص مجموعه سالن اجلاس اصفهان، افزود: مجموعه سالن اجلاس اصفهان، نه تنها آبروی شهر اصفهان بلکه آبروی ایران خواهد بود.

رئیس دفتر رئیس جمهوری با اشاره به صمیمت بین تمام مسئولان استان اصفهان در بخش های مختلف، گفت: خوشبختانه در امنیت کشور، ساخت کشور و خدمت به مردم اختلاف نظر نداریم و نباید اختلاف نظرهای سیاسی مانع کار اصلی ما شود و افتخارمان این است که خدمت گزار مردم هستیم.

وی با بیان اینکه فشار حداکثری و تحریم های آمریکا برای زمین گیر کردن جمهوری اسلامی بود، تاکید کرد: امروزه مشاهده می کنیم که به برکت علم اندوزی جوانان و دانشگاهیان و نقش برجسته شرکت های دانش بنیان و حمایت های بی بدیل قرارگاه سازندگی نه تنها یک کارگاه و کارخانه از کار نیفتاد بلکه برنامه های عمرانی کشور توسعه یافته است.

وی تصریح کرد: فرقی نمی کرد که بایدن رئیس جمهور شود یا ترامپ، ما با اتکا بر توان داخلی بر فشارهای آمریکا پیروز شدیم. بنابراین با توجه به چنین ظرفیتی، ضروری دارد تا راه خود را ادامه دهیم و پیشرفت های بیشتری در این مسیر کسب کنیم.

واعظی خاطرنشان کرد: در دولت وظیفه داریم که به طرح های عمرانی شهرداری ها کمک کنیم ، اما به دلیل مواجهه با برخی مشکلات و در ارائه شایسته این امر، با محدودیت هایی مواجه هستیم. با این وجود تمام تلاش خود را برای حمایت دولت از طرح های عمرانی اصفهان انجام خواهیم داد.

منبع : خبرگزاری ایسنا