انتقاد یک نماینده مجلس از برنامه حذف دفترچه های بیمه تأمین اجتماعی
سرویس سیاسی - نماینده مردم خدابنده در مجلس گفت: زیرساخت کافی برای حذف دفترچه‌های بیمه وجود ندارد. نرم افزار پذیرش بین بیمارستان، مراکز درمان، داروخانه‌ها و  تأمین اجتماعی اتصال همزمان ندارند.

سید البرز حسینی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی اظهار کرد: مجلس این روزها درگیر بودجه و دولت هم درگیر ستاد مبارزه با همه گیری کرونا است. تذکر من این است که دولت و مجلس از وضعیت معیشتی مردم در پایان سال، غفلت نکند. قیمت ها آزاردهنده است و کسی مسئولیت این ماجرا را به عهده نمی گیرد.

نماینده مردم خدابنده در مجلس خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در انتقاد از برنامه حذف دفترچه های تأمین اجتماعی گفت: زیرساخت کافی این موضوع فراهم نیست و برای مردم مشکلات زیادی را به وجود آورده آورده است. در بسیاری از مطب ها زیرساخت تهیه نسخه الکترونیکی وجود ندارد. نرم افزار پذیرش بین بیمارستان، مراکز درمان، داروخانه ها و  تأمین اجتماعی اتصال همزمان ندارند.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی گفت: معاش مردم خدابنده از راه کشاورزی است. تفاوت قیمت بین کارخانه و بازار در ادوات کشاورزی ایجاد رانت کرده است. همچنین کمبود نهادهای تولیدی مثل کود شیمیایی و بذر، قیمت بالای نهاده های دامی، قیمت بالای سوخت و قیمت پایین دام زنده و محصولات کشاورزی زندگی کشاورزان را به هم ریخته است.

منبع : خبرگزاری ایسنا