ستاد ملی کرونا شنبه محدودیت های تردد نوروز را اعلام می کند -  وزارت کشور مانع تجمع های انتخاباتی شود
سرویس سیاسی - نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: بر اساس کار کارشناسی صورت گرفته در ستاد ملی مقابله با کرونا، قرار است فردا (شنبه) محدودیت‌هایی برای تردد مردم در ایام نوروز اعلام شود

ولی اسماعیلی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی درباره شیوع کرونا در کشور و عادی انگاری آن توسط مردم اظهار داشت: بر اساس کار کارشناسی صورت گرفته در ستاد ملی مقابله با کرونا، قرار است فردا (شنبه) محدودیت هایی برای تردد مردم در ایام نوروز اعلام شود؛ باید مردم و مسئولان هر آنچه که این ستاد اعلام کرد را اجرایی کنند و بدانند که بارها مقام معظم رهبری مصوبات ستاد کرونا را لازم الاجرا دانسته اند.

وی افزود: اطاعت و رعایت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا به ویژه پذیرش محدودیت های تردد در ایام نوروز بر همگان لازم است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: مردم باید این واقعیت را بپذیرند که کرونای جهش یافته انگلیسی بسیار خطرناک بوده و میزان سرایت آن بسیار بیشتر از ویروس قبلی است و حتی کودکان و خردسالان را هم مبتلا می کند؛ وقتی کودکان درگیر ویروس کرونا شوند قطعا پدربزرگ ها و مادربزرگ ها هم مبتلا شده و همه اعضای خانواده درگیر خواهند شد.

اسماعیلی اظهار داشت: باید درباره فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی کار اساسی صورت گیرد و نباید نوروز 1400 با مشکلات کرونا و شایع شدن آن در کل کشور سپری کنیم.

نماینده گرمی در مجلس گفت: رعایت پروتکل بهداشتی از سوی مردم، رعایت حقوق عامه محسوب شده و برگرفته از شخصیت افراد در جامعه است؛ باید بپذیریم که وقتی ماسک زده و فاصله اجتماعی را رعایت می کنیم در راستای رعایت حقوق عمومی جامعه است.

دولت و وزارت کشور بخاطر کرونا، مانع تجمعات هواداران کاندیداها در انتخابات شوند

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه شاهد تجمعات زیادی از سوی دولت و سایر ارگان ها هستیم این در حالی است که ثبت نام انتخابات شوراها هم نزدیک است و باید دولت و وزارت کشور این موضوع را به شدت رصد کرده و مانع از تجمعات هواداران کاندیداها در انتخابات شوند.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در فضای مجازی تبلیغات برگزاری برخی تجمعات کاندیداهای انتخابات را شاهد هستیم که از وزارت کشور می خواهم مانع از چنین تجمعاتی شود.

وی افزود: متأسفانه عادی انگاری مردم نسبت به کرونا وضعیت را به سمتی سوق داده که مبتلایان به این ویروس زیاد شده اند باید بدانیم که سم مهلک کرونا، عادی انگاری آن در جامعه است.

 

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار سلبریتی ها