درخواست قانونگذاران جمهوری خواه از کاخ سفید درمورد شفافیت برنامه هسته ای ایران
سرویس سیاسی - گروهی از اعضای ارشد جمهوری‌خواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به وزیر خارجه این کشور خواستار ارائه استراتژی دقیق برای اطمینان از شفافیت برنامه هسته‌ای ایران شدند.

بعد از تلاش قانونگذاران دموکرات آمریکایی برای سنگ اندازی در مسیر بازگشت دولت این کشور به توافق هسته ای ایران، این بار جمهوری خواهان دست به کار شدند.

به نوشته وبگاه شبکه «فاکس نیوز»، گروهی از اعضای ارشد جمهوری خواه کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در نامه ای به «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه این کشور خواستار ارائه استراتژی دقیق برای مطمئن شدن از شفافیت برنامه هسته ای ایران شدند.

این نامه که توسط «مایکل مک کول» نماینده ایالت تگزاس در کنگره آمریکا هدایت شده، تهران را به داشتن «رفتار هسته ای تحریک آمیز مداوم» متهم کرده و از غنی سازی اورانیوم در تأسیسات هسته ای ایران ابراز نگرانی می کند.

نمایندگان جمهوری خواه آمریکایی در این نامه نوشتند: «با نزدیک شدن موعد انقضای تفاهم [ایران و آژانس اتمی برای تداوم بازرسی ها]، ما نگران هستیم که آژانس بین المللی انرژی اتمی توانایی نظارت بر برنامه هسته ای ایران را از دست بدهد».

بر اساس این گزارش، این قانونگذاران آمریکایی که مدعی نگرانی از عدم حصول توافق بین واشنگتن و تهران تا پیش از انقضای مهلت سه ماهه آژانس اتمی هستند، ادعا کردند: «ما نگران هستیم که این ابهام، تاثیرات جدی بر امنیت ملی آمریکا و امنیت متحدان منطقه ای ما بگذارد».

به نوشته فاکس نیوز، در این نامه تاکید شده است: «ما از شما (بلینکن) می خواهیم که مطمئن شوید این مسئله هرچه سریعتر حل شده و خوراکی برای مذاکرات و امتیازدهی های مرتبط با برجام نگردد».

منبع : خبرگزاری فارس