خطیب زاده: اگر آمریکا اصرار به حفظ تحریم ها داشت گفت وگوها تاکنون متوقف شده بود
سرویس سیاسی - سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این‌که نکات اختلافی بین ایران و آمریکا در وین کم نیست و هیأت‌ایرانی گفت‌وگوها را با دقت و نکته سنجی به پیش می‌برد، تصریح کرد: اگر آمریکا اصرار به حفظ تحریم‌ها داشت گفت‌وگوها تاکنون متوقف شده بود.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اظهاراتی و در پاسخ به سؤال خبرنگاران یادآور شد: نکات اختلافی بین ایران و آمریکا در وین کم نیستند و برخی مواضع آمریکا در وین قابل قبول نبوده و از این روست که هیات ایرانی گفت وگوهای وین را با دقت و نکته سنجی به پیش می برد.

وی درباره اظهارات مطرح شده مبنی بر این که آمریکا بر حفظ تحریم های فلج کننده علیه ایران اصرار دارد و به بهانه های مختتلف به دنبال تحمیل برجامی به مراتب ضعیف تر از برجام برجام سال ۲۰۱۵ اظهار داشت: نه تنها این مورد و موارد ادعایی شبیه این غلط است، بلکه همه یقین بدانند اگر آمریکا اصراری بر این گونه امور داشت قطعا تاکنون گفت وگوها متوقف شده بود.

گفتنی است یک منبع آگاه به شبکه خبری پرس تی وی گفته بود که آمریکا بر حفظ تحریم های فلج کننده علیه ایران اصرار دارد و به بهانه های مختلف درصد تحمیل برجامی به مراتب ضعیف تر از برجام سال ۲۰۱۵ است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز