8 میلیون جوان مومن انقلابی باید محقق شود

8 میلیون جوان مومن انقلابی باید محقق شود

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۹ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امیدواریم تحقق ۸ میلیون جوان مومن انقلابی، عازم و پای کار، که مطالبه موکد و جدی مقام معظم رهبری است، با گسترش شمولیت نظام تربیتی بسیج و از طریق راهبرد «فرمانده مربی» به سر منزل مقصود برسد.

به نقل از بسیج، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در آیین تکریم و معارفه معاون تعلیم و تربیت سازمان بسیج مستضعفین، اظهار داشت: یکی از سنگین ترین برنامه ها، ذیل سند راهبردی اعتلای بسیج، برنامه تعلیم و تربیت است. امیدواریم تحقق ۸ میلیون جوان مومن انقلابی، عازم و پای کار، که مطالبه موکد و جدی مقام معظم رهبری است، با گسترش شمولیت نظام تربیتی بسیج و از طریق راهبرد (فرمانده مربی) به سر منزل مقصود برسد.

وی افزود: قدردانی می کنم از همه روحانیون و علمای معزز که در شبکه تربیتی بسیج عهده دار مسئولیت شده اند. تربیت یک نسل تمدن ساز، نقشی اساسی و مهم در پیاده سازی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی دارد.

سردار سلیمانی تاکید کرد: در طول این مدت فعالیت های ذیل برنامه های تعلیم و تربیت بسج رشد و اعتلای بسزایی داشته است. یکی از سنگین ترین برنامه های ما، ذیل سند راهبردی اعتلای بسیج، برنامه تعلیم و تربیت است. ان شاءالله با بهره گیری از علمای عزیز و منظومه فکری مقام معظم رهبری، تعمیق تعلیم و تربیت را با سرعت بیشتر طی خواهیم کرد و در راستای بیانیه گام دوم و سند راهبردی اعتلای بسیج، در سال ۱۴۰۰ اعتلای کمی و کیفی در امر تربیت تحقق پیدا خواهیم کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: از همه مجموعه ها و افرادی که در این امر خطیر با ما همکاری می کنند تقدیر و تشکر می کنم. در طی این مدت اخیر که دوران فطرت امر تعلیم تربیت بود، کم و کاستی ها و کم توجهی هایی صورت گرفته بود، تلاش گسترده و جهادی، حجت الاسلام و المسلمین جیحونی کاملا مشهود و برجسته بود.

وی تصریح کرد: ممکن است ما کم توجهی کرده باشیم، اما این موفقیت نصیب ایشان شد که این مجموعه حفظ بشود و ارتقا و اعتلا پیدا کند. بنا بر اصرار ایشان و مشکلاتی که داشتند که عمده مسایل شخصی ایشان بود، در هیات رییسه سازمان مجبور به موافقت با جابجایی ایشان شدیم.

سردار سلیمانی گفت: برای ادامه این مسیر از حجت الاسلام رضایی که از خانواده تعلیم و تربیت بسیج هستند و در مسئولیت های گوناگون از ناحیه و استان تا ستاد سازمان بسیج تجربه اندوخته اند و قریب ۴۰ ماه مسئولیت بسیج مساجد و محلات را به عهده داشتند، دعوت به قبول مسئولیت کردیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: از حجت الاسلام و المسلمین رضایی برای پذیرش این مسئولیت تشکر می کنیم و قطعا از تجربه ها و داشته های حجت الاسلام و المسلمین جیحونی استفاده خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا