بیانیه ظریف درمورد دلایل عدم کاندیداتوری اش

بیانیه ظریف درمورد دلایل عدم کاندیداتوری اش

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - در بیانیه محمد جواد ظریف آمده است: اکنون که خاطر دوستان دلواپس از نامزدی‌ام آسوده شده، تقاضا می‌کنم به اولویت خودشان که کسب قدرت داخلی است بپردازند و بگذارند ما هم به اولویت خودمان که پاسداری از منافع ملی و رهانیدن مردم از تحریم‌های ستم‌بار آمریکاست تمرکز کنیم.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پستی اینستاگرامی به تشریح دلایل عدم کاندیداتوری اش پرداخت و نوشت: درود بر تمامی هم میهنان گرامی از آسمان ایران، در واپسین روز ماه مبارک رمضان و در مسیر یک سفر چند روزه به منطقه و اروپا. پیشاپیش عیدتان مبارک و بندگی تان مقبول درگاه بزرگ ترین قدرت هستی.

در روز ها و هفته ها به واقع تمامی سال های پرفشار و هیاهوی گذشته، وامدار بزرگواری شما بوده ام که با چشم پوشی از همه کمبود های فردی و ساختاری، این خدمتگزار کوچک را شرمنده فرموده اید و با پایمردی و شکیبایی در برابر فشار های خارجی و ناملایمات داخلی بهترین پشتیبان سیاست خارجی و مایه سرافرازی کشور بوده اید.

از همه افراد، گروه ها و بزرگانی که در روز های سخت گذشته مرا وامدار بزرگ منشی خود نموده و خواستار نامزدی بنده در انتخابات سرنوشت ساز ۱۴۰۰ شده اند بسیار سپاسگزارم و از اینکه نتوانستم پاسخی درخور به این بنده نوازی ها بدهم شرمسارم.

خدای دانا به اسرار دل ها را شاهد می گیرم که نیامدنم به دلیل مصلحت اندیشی و عافیت طلبی شخصی نیست، چرا که بزرگانی، چون شهید سلیمانی جانشان را فدا کردند و همچو منی می باید اگر توان و آبرویی داشته باشم - که آن هم از خود این مردم و به برکت خون پاک شهداست - فدای همین مردم و مرزوبوم کنم.

اما در تنهایی های خود بسیار اندیشیده ام، کاستی های خودم و شرایط دشوار و پرتنش داخلی و خارجی را صادقانه سنجیده ام و در پایان به این قناعت وجدانی رسیده ام که آمدنم با توجه به دلواپسی هایی که در این هشت سال و بویژه از نوروز امسال به قیمت تخریب انسجام و خودباوری ملی و امید و اعتماد مردم به نمایش گذاشته شد به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست.

به تجربه می دانم و می دانید که انتخابات سرنوشت ساز است. رأی ندادن یک انتخاب است، ولی انتخابی که تنها و تنها به پیروزی اقلیت می انجامد. باور دارم که مردم هوشیار و ریزبین ایران در آزمون ملی ۲۸ خرداد آینده ای شکوفاتر، همدل تر، آرام تر، پرامیدتر و سرافرازتر را برخواهند گزید.

از رهبر فرزانه انقلاب که با عتاب پدرانه و سخنان حکیمانه خود آرامش و همبستگی ملی را در آستانه این انتخابات سرنوشت ساز به همه گروه ها هدیه دادند سپاسگزارم.

سفر های من در اجرای وظایف وزیر «امور خارجه» است و هیچ ارتباطی به گفتگو های وین ندارد. دکتر عراقچی عزیز با صلابت و هوشمندی گفتگو ها را اداره می کند و بنده هم از راه دور در کنار ایشان بوده ام.

اکنون که خاطر دوستان دلواپس از نامزدی ام آسوده شده، تقاضا می کنم به اولویت خودشان که کسب قدرت داخلی است بپردازند و بگذارند ما هم به اولویت خودمان که پاسداری از منافع ملی و رهانیدن مردم از تحریم های ستم بار آمریکاست تمرکز کنیم.

منبع : فرارو

آخرین اخبار سرویس سیاسی