ابهام در محدوده منطقه آزاد اردبیل را برطرف می کنم

ابهام در محدوده منطقه آزاد اردبیل را برطرف می کنم

۲۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: در دولت اقدام و تحول تلاش خواهیم کرد تا ابهامی که در محل استقرار و راه‌اندازی منطقه آزاد وجود دارد برطرف کرده و محدوده وسیعی از استان اردبیل را شامل منطقه آزاد کنیم.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از ایسنا - محسن رضایی با حضور در برنامه تلویزیونی شبکه سبلان اردبیل اظهار کرد: مردم استان اردبیل مردمی تاریخ ساز و باشکوه هستند که مردان و زنان غیرتمندی از این دیار در تاریخ کشور به پا خاسته و همواره مدافع حق و حقیقت در سرزمین ایران بوده اند.

وی به پیشینه تاریخی اردبیل و بزرگانی همچون شیخ صفی الدین و مقدس اردبیلی اشاره و خاطرنشان کرد: استان اردبیل چهره های تحول ساز در سطح کشور دارد و مردم ایران یکپارچگی و وحدت و همگرایی خود را مرهون دیار سبلان می دانند.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری بیان کرد: از همین استان حکومت صفویه پا گرفته و بعدها به قزوین و اصفهان سرایت کرده است تا در تاریخ باشکوه 300 ساله ایران نام و آوازه اردبیل چون نگینی بی نظیر بدرخشد.

رضائی ادامه داد: هیچ وقت ملت ایران خدمات اردبیلی ها را فراموش نخواهند کرد و در ایام پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز سرداران و دلاورانی از این سرزمین به پا خاسته تا حریم دار ایران عزیز باشند.

وی به تصویب منطقه آزاد در مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و گفت: هرچند کلیات این لایحه تصویب شده اما ابهامی در شناسایی محل استقرار آن وجود دارد که در دولت اقدام و تحول سعی خواهیم کرد تا بخش عظیمی از محدوده استان اردبیل در داخل منطقه آزاد تجاری و صنعتی قرار گیرد.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری راه اندازی منطقه آزاد را در تحول تجاری و صادراتی این استان با کشورهای همسایه به ویژه آذربایجان تعیین کننده و ارزشمند توصیف کرد و افزود: استان اردبیل از ظرفیت بسیار بالایی در بخش کشاورزی برخوردار است اما ضرورت دارد صنایع تبدیلی در این استان تقویت شود.

رضائی برند گردشگری اردبیل را با رویکرد آبدرمانی های مدرن و تاپ یادآور شد و بیان کرد: از محل حضور گردشگران داخلی و خارجی در شهرهای مختلف این استان به ویژه سرعین می توان بیشترین منابع درآمدی را کسب کرد.

وی با تاکید بر ضرورت رفع مشکل واحدهای صنعتی و تولیدی تصریح کرد: تلاش می کنیم تا در سفر به این استان بعد از استقرار دولت سیزدهم سند اقدام توسعه ای استان را تهیه و ابلاغ کنیم تا مدیران این استان که به صورت بومی انتخاب خواهند شد بتوانند از طریق سند اقدام اجرایی و توسعه ای بسترهای تحول را در استان اردبیل فراهم کنند.

کاندیدای سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اظهار کرد: استانداران دولت اقدام و تحول از بین مردان و زنان توانمند هر استانی انتخاب خواهند شد تا با تکیه بر توان نیروهای بومی و محلی بتوان بخش عظیمی از مشکلات را برطرف و با واگذاری اختیارات بیشتر زمینه تحول اساسی را رقم زد.

رضائی به موضوع اشتغال، پرداخت یارانه و نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان با آورده 10 درصد مردم و پرداخت 90 درصدی تسهیلات بانکی اشاره کرد و ادامه داد: ما در حفظ کرامت ایرانیان از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهیم کرد و در همین راستا برای زنان خانه دار با الزام 6 ماه آموزش حقوق پرداخت خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا