همزمانی کم  آبی، قطعی مکرر برق و شیوع شدید کرونا در سیستان و بلوچستان
سرویس سیاسی - نماینده مردم چابهار در مجلس ضمن تشریح وضعیت شیوع کرونا، کم آبی و قطعی مکرر برق در استان سیستان و بلوچستان از دیدارش با رئیس مجلس شورای اسلامی خبر داد و از وزیر بهداشت خواست تا به سیستان و بلوچستان سفر کند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از ایسنا - معین الدین سعیدی در مورد وضعیت قطعی برق، کم آبی و شیوع بیماری کرونا در استان سیستان و بلوچستان گفت: هر فاجعه ای در مورد سیستان و بلوچستان شنیدید را کتمان نکنید چرا که واقعا این استان از آنچه روایت می شود، بدتر است. متأسفانه با شیوه مدیریت مسئولان، شرایط غیرقابل کنترل شده است.

نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: از پهنه جاسک تا راسک، جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر زندگی می کنند. بر اساس، استانداردهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی می داشتیم اما تنها ۲۰۰ تا ۳۰۰ تخت داریم. بخش سی.پی.یو در بیمارستان ها تعطیل شده و به طور کامل در اختیار بیماران کرونایی قرار داده شده، اما باز کم می آوریم.

نماینده مردم چابهار در مجلس با بیان اینکه بیمارستان های ما ظرفیت پذیرش بیشتر را ندارند، اظهار کرد: دو شهرستان از حوزه انتخابیه بنده، بیمارستان ندارد و مردم این منطقه برای رسیدن به بیمارستان باید ۱۵۰ کیلومتر طی کنند. کیت تشخیص در استان سیستان و بلوچستان وجود ندارد و بسیاری از مردم در روستاها بر اثر کرونا فوت می کنند و کسی نمی داند که این مردم بر اثر کرونا فوت کرده اند.

دیدار با رئیس مجلس و درخواست از وزیر بهداشت

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه مجمع نمایندگان استان سیستان قصد دارد از همه ظرفیت ها کمک بگیرد، از دیدار این مجمع با رئیس یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی خبر داد و گفت: شرایط سیستان و بلوچستان عادی نیست. از رسانه ها می خواهم که فریاد ما را به گوش مسئولان برسانند. سازمان تأمین اجتماعی باید به کمک ما بیاید.

وی در انتقادی سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایشان از ابتدای همه گیری کرونا، سفری به سیستان و بلوچستان نداشته است. به نظرم، ایشان باید به مسئله همه گیری در سیستان و بلوچستان ورود کند. ما در شهرهای چابهار، کنارک، قصرقند و نیک شهرحتی یک بخش عفونی وجود ندارد.

"وضعیت وحشتناک قطعی برق و کمبود آب"

سعیدی در خصوص کم آبی و قطعی برق در استان سیستان و بلوچستان تأکید کرد: حتما ویدئوی دخترک بلوچ را دیده اید. ما وضعیت عجیبی را تجربه می کنیم. بی آبی در سیستان و بلوچستان جولان می دهد. ما در مجلس اعتبار خوبی برای تأمین آب سیستان و بلوچستان پیش بینی کردیم. این عدد هزار و ۶۵ میلیارد تومان بوده است اما هنوز تخصیص ها نیامده است. از سازمان برنامه و بودجه می خواهم که اعتبار مناسبی تخصیص دهند. علاوه بر بی آبی وضعیت وحشتناکی در حوزه برق داریم. شاید تهرانی ها خاموشی را تجربه کنند اما در سیستان و بلوچستان افت ولتاژها بگونه ای است که ممکن در گرمای پنجاه درجه حتی یک پنکه هم نکند. ظاهرا کسی فریاد دردهای ما را نمی شوند.‎

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط
آخرین اخبار سرویس سیاسی