لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون کشاورزی نیاز دارد

لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون کشاورزی نیاز دارد

۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به اهمیت حفظ منابع طبیعی، اظهار کرد: متاسفانه قانون آبخیزداری در کشور وجود ندارد و لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» نیاز دارد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از ایسنا - سید جواد ساداتی نژاد در پنجمین جشنواره ملی روز جنگلبان ضمن تقدیر از جنگلبانان و شهدای جنگلبان، گفت: منابع طبیعی جزو میراث های ماندگار و بین نسلی هر جامعه ای است. حفظ آب، خاک، جنگل و مرتع وظیفه بسیار بزرگی بر وزارت جهاد کشاورزی است و ما در مقابل مردم و برای نسل آینده باید حافظ این منابع طبیعی باشیم.

وی در ادامه خاظرنشان کرد: متاسفانه عرصه های منابع طبیعی کشور دچار تخریب زیادی شده اند.  یک نگاه به عرصه های مرتعی و جنگل،  نوع بهره برداری از منابع آب زیرزمینی، بروز سیلاب های مخرب در نقاط مختلف کشور و وقوع حریق در عرصه های طبیعی همه نشان می دهد که تغییر اقلیم قصد سنگینی برای خسارت زدن به منابع طبیعی کره زمین دارد و ما باید از این میراث بین نسلی حفاظت کنیم.

ساداتی نژاد اظهار کرد: تلاش ما در وزارت جهاد کشاورزی حمایت از منابع طبیعی است بنابراین تمام تلاش خود را برای تجهیز و هوشمندسازی در حوزه حریق،  رصد منابع طبیعی و جلوگیری از زمین خواری به کار خواهیم برد تا بتوانیم از سازمان جنگل ها حمایت کنیم. متاسفانه سازمان جنگل ها ردیف درآمد اختصاصی ندارد که امدیوارم با اهتمام ویژه ای به این موضوع رسیدگی و سال آینده شاهد اتفاقات خوبی در این زمینه باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی ضمن بیان اینکه قانون آبخیزداری در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: لایحه آبخیزداری به حمایت مجلس و کمیسیون «کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست» نیاز دارد و امیدواریم با تصویب هرچه سریع تر قانون آبخیزداری در کشور، دست سازمان جنگل ها برای حفاظت از عرصه ها باز شود.

ساداتی نژاد همچنین گفت: قطعا از نگاه و دانش بومی برای تولید ثروت در مراتع بهره خواهیم گرفت و تلاش خواهیم کرد با مشارکت مردم در عرصه منابع طبیعی کار را پیش ببریم و در جهت احیا، حفاظت و تقویت منابع طبیعی و عرصه های جنگلی و مرتعی گام برداریم.

انتهای پیام

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز