پیام سید حسن نصرالله در آستانه ورود تانکر های سوخت ایران به لبنان
سرویس سیاسی - دبیرکل حزب‌الله در پیامی گفت: از زمینه‌سازی مردم و رسانه‌ها در منطقه بعلبک الهرمل به منظور استقبال از ورود کاروان تانکر‌های حامل سوخت در روز پنجشنبه باخبر شدم. من از میزان همراهی عظیم و صادقانه مردم شریف‌مان با این گام باخبرم.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - دبیرکل جنبش حزب الله لبنان در آستانه ورود تانکر های حامل سوخت ایران به لبنان ضمن تشکر از مردم، برای حفظ سلامت آن ها و تسهیل روند ورود کاروان حامل سوخت به لبنان خواستار عدم تجمع مردمی شد.

به گزارش فارس، سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب الله لبنان، شامگاه امروز (چهارشنبه)، در آستانه ورود تانکر های حامل سوخت ایران به لبنان پیامی منتشر کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، دبیرکل حزب الله در پیام مذکور گفت: «از زمینه سازی مردم و رسانه ها در منطقه بعلبک الهرمل به منظور استقبال از ورود کاروان تانکر های حامل سوخت در روز پنجشنبه باخبر شدم. من از میزان همراهی عظیم و صادقانه مردم شریف مان با این گام باخبرم».

سید حسن نصرالله ادامه داد: «ابتدا، از آن ها به خاطر این همراهی و این استقبال که از ده ها سال پیش تاکنون ادامه داشته تشکر می کنم. ثانیا از آن ها و از برادران مسئول حزب الله در منطقه می خواهم که حین عبور کاروان به منظور حفظ سلامت همه و راحتی آن ها و برای تسهیل روند انتقال در بهترین حالت ممکن هیچ گونه تجمع مردمی صورت ندهند».

دبیرکل حزب الله در سخنرانی دو شب پیش خود (۲۲ شهریور) اعلام کرد که اولین کشتی حامل فرآورده های نفتی، شامگاه یکشنبه هفته جاری، وارد بندرگاه بانیاس سوریه شده و روند انتقال سوخت روز پنجشنبه (فردا) به لبنان آغاز خواهد شد.

به گفته «احمد ریا» مسئول رسانه ای حزب الله در البقاع، ایستگاه اول تانکر ها میان شهر های «العین» و «اللبوه» است.

او همچنین خبر داده بود که ایستگاه آخر تانکر ها در ورودی بعلبک جنوبی در میدان «دورس» است و مراسم استقبال مردمی در ساعت ۱۵ (به وقت محلی/ ۱۶:۳۰ به وقت تهران) با حضور وزرا، نمایندگان منطقه، رؤسای شهرداری ها و ... برگزار خواهد شد.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز