نیک بین: قهرمانی  پارالمپیکی ها ستودنی است -  تأکید بر رسیدگی به معیشت قهرمانان پارالمپیک
سرویس سیاسی - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اینکه فردی در شرایط عادی بتواند موفقیتی کسب کند قابل تحسین است اما قهرمانی مدال‌آوران پارالمپیک با وجود محدودیت‌‌هایشان ستودنی و قابل تکریم است و باید به معیشت و اشتغال آنها رسیدگی شود.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - حجت الاسلام جواد نیک بین نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره حمایت از ورزشکاران و قهرمانان در این حوزه از نظر اشتغال و معیشت گفت: کشور باید در خدمت همه مردم باشد و منابع کشور نه به صورت مساوی بلکه باید به صورت عادلانه تقسیم شود.

وی افزود: منابع کشور باید با توجه به ظرفیت ها، توانمندی ها، استعدادها، نیازها و ... بین بخش های مختلف و افراد مختلف تقسیم شود و کسانیکه در شرایط خاص و ویژه ای قرار دارند طبیعتاً نیازمند رسیدگی ویژه نیز هستند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: کسب موفقیت برای فرد که در شرایط عادی قرار دارد قابل تحسین است اما وقتی فردی در شرایط خاص و با وجود همه محدودیت ها توفیقی را به دست می آورد مانند قهرمانان پارالمپیک به موفقیت دست می یابد موفقیتش ستودنی و قابل تکریم است.

نیک بین خاطرنشان کرد: فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد حمایت از قهرمانان در بحث اشتغال و معیشت نیز بیشتر مرتبط با همین گروه یعنی پارالمپیکی ها است که باید معیشت شان مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی افزود: قهرمانان و ورزشکاران پارالمپیکی ما گرچه در ظاهر معلولیتی دارند اما به معنای واقعی کلمه پهلوان هستند و صفت پهلوانی برازنده آنها است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز