اردن میزبان نشست بعدی کنفرانس بغداد - حمایت از دولت و ملت عراق و بازسازی این کشور
سرویس سیاسی - در نشست پیگیری کنفرانس بغداد در نیویورک مقرر شد که نشست بعدی در اردن برگزار شود و شرکت کنندگان بر حمایت از دولت و ملت عراق و بازسازی این کشور و اقدامات این دولت در تقویت امنیت و ثبات عراق تأکید کردند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - نشست پیگیری کنفرانس بغداد در خصوص همکاری و مشارکت به ریاست «فؤاد حسین» وزیر امور خارجه عراق و با حضور وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، فرانسه، کویت و اردن، دبیران کل سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب، مقاماتی از ترکیه، قطر، امارات و مصر و نماینده عالی اتحادیه اروپا در امور دفاعی و سیاست خارجی، بعد ازظهر سه شنبه ۳۰ شهریور ماه در نیویورک برگزار شد.

در این نشست چگونگی پیگیری مصوبات کنفرانس بغداد که در ۲۸ اوت (ششم شهریور ماه) در بغداد برگزار شده بود، بررسی و مقرر شد نشست دوم کنفرانس بغداد در اردن برگزار شود.

در پایان این نشست بیانیه ای نیز منتشر شد که طی آن شرکت کنندگان حمایت مجدد خود را از دولت و ملت عراق، بازسازی این کشور و نیز اقدامات دولت آن در تقویت امنیت و ثبات عراق اعلام و همچنین بر اهمیت انتخابات مجلس این کشور که در ۱۰ اکتبر امسال برگزار می شود، تأکید کردند.

حاضران در این نشست ضمن اشاره به وجود چالش های مختلف در منطقه بر لزوم حل آنها از طریق همکاری و نفع مشترک و بر اساس اصول حقوق بین الملل، حسن همجواری و عدم دخالت در امور دیگران، تأکید کردند.

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان هم طی سخنانی در نشست چند جانبه درباره عراق با بیان این که اولویت دولت سیزدهم تقویت و توسعه روابط با همسایگان و منطقه است، گفت: امیدواریم در سایه توسعه مناسبات ایران و عراق مناسبات با سایر همسایگان عراق از رکود و رخوت خارج شود.

 

اردن میزبان نشست بعدی کنفرانس بغداد - حمایت از دولت و ملت عراق و بازسازی این کشور

 

نشست منطقه ای حمایت از عراق ششم شهریور ماه در بغداد برگزار و حسین امیرعبداللهیان به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در این نشست شرکت کرد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز
آخرین اخبار سرویس سیاسی