بلینکن: هنوز توافقی با ایران برای بازگشت به مذاکرات صورت نگرفته است
سرویس سیاسی - بلینکن گفت: پرسشی که در حال حاضر وجود دارد، این است که آیا ایران برای بازگشت به مذاکرات آمادگی دارد و در صورت آماده بودن، چه زمانی این روند را از سر خواهد گرفت.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا در نشستی خبری در نیویورک درباره وضعیت مذاکرات برجامی در وین، گفت که واشنگتن به طور کامل آماده بازگشت به وین و ازسرگیری گفتگو ها است، ولی هنوز توافقی با ایران برای بازگشت به مذاکرات صورت نگرفته است.

به گزارش ایرنا؛ وی بدون اشاره به بدعهدی های کشورش در قبال برجام، مدعی شد که آمریکا «صادقانه و قاطعانه مسیر دیپلماسی معنادار را در پیش گرفته است تا بازگشت دوجانبه به برجام محقق شود».

بلینکن افزود که پرسشی که در حال حاضر وجود دارد، این است که آیا ایران برای بازگشت به مذاکرات آمادگی دارد و در صورت آماده بودن، چه زمانی این روند را از سر خواهد گرفت.

وی افزود که «راب مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران نیز طی روز های گذشته در نیویورک حاضر بود و بعد از چند روز پرثمر، به واشنگتن بازگشته است.

بلینکن در ادامه با تکرار برخی ادعا ها گفت: «همان طور اخیرا هم اشاره کرده ام، امکان بازگشت دوطرفه به اجرای تعهدات به لحاظ زمانی نامحدود نخواهد بود. در حال حاضر با گذشت هر روز و فعالیت های ایران خارج از چارچوب برجام، به ویژه افزودن به ذخایر اورانیوم ۲۰ درصد یا حتی ۶۰ درصد و چرخش سریع تر سانتریفیوژها، به نقطه ای خواهیم رسید که بازگشت دوطرفه به برجام، منافع آن توافق را باز نمی گرداند».

وزیر خارجه آمریکا افزود که منتظر پاسخ ایران به این پرسش هستیم که آیا برای از سرگیری مذاکرات برجامی و حضور معنادار در این گفتگو ها آمادگی دارد یا خیر.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز