ایران می تواند از ظرفیت های سازمان همکاری شانگهای برای احقاق حقوق خود استفاده کند
سرویس سیاسی - رئیس دیوان عالی کشور با بیان اینکه قطعا عضویت دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای زمینه‌های خوبی را برای همکاری در زمینه‌های مختلف ایجاد خواهد کرد، گفت: امید است جمهوری اسلامی ایران بتواند از ظرفیت‌های این سازمان و عضویت برای احقاق حقوق خود استفاده کند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از ایسنا - حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور در حاشیه حضور در شانزدهمین اجلاس روسای دادگاه های عالی دولت های عضو سازمان همکاری شانگهای اظهار کرد: فلسفه و رسالت تشکیل سازمان همکاری شانگهای در خصوص مسائل تجاری، اقتصادی، امنیتی و... است.

رئیس دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: در این راستا، اجلاس روسای دیوان عالی کشور نیز هر ساله تشکیل می شود و دیوان عالی کشور جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته نیز در این اجلاس شرکت داشت و امسال نیز دیوان عالی کشور جمهوری اسلامی ایران با یک امتیاز ویژه شرکت دارد و آن امتیاز این است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو دائم سازمان همکاری شانگهای پذیرفته شده است.

وی تصریح کرد: قطعا عضویت دائمی جمهوری اسلامی ایران در این سازمان زمینه های خوبی را برای همکاری در زمینه های مختلف ایجاد خواهد کرد و جمهوری اسلامی ایران می تواند در این سازمان نقش آفرینی کند و امید است که بتواند از ظرفیت های این سازمان و عضویت برای احقاق حقوق خود اقدام کند.


منبع : خبرگزاری ایسنا