امیرعبدالهیان با لاوروف درمورد نتیجه مذاکرات با مورا گفت وگو کرد
سرویس سیاسی - در پی ازسرگیری گفتگوهای جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپایی که امروز میان معاون سیاسی وزیر امور خارجه و انریکه مورا معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در تهران انجام شد،  وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در یک گفت وگوی تلفنی به رایزنی و تبادل نظر پرداختند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - ایرنا حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در این گفت وگوی تلفنی تاکید کرد که گفتگوهای امروز با مورا مثبت بوده و دو طرف ضمن ابراز رضایت، برای تداوم آن ابراز آمادگی کرده اند.

وزیر امور خارجه کشورمان اظهار داشت: گفتگوهای جاری با انریکه مورا متمرکز بر  یافتن راه حل های عملی برای رفع مشکلات و بن بست کنونی در وین است که به دلیل مواضع و رویکرد تعهدگریز واشنگتن در رفع کامل و موثر تحریمهای یکجانبه و غیرقانونی این کشور بوجود آمده است. 

دکتر امیر عبداللهیان تاکید کرد: دو طرف در پایان گفتگوهای امروز توافق کردند رایزنی ها طی دوهفته آینده در بروکسل میان معاون سیاسی وزیر امورخارجه و مورا ادامه پیدا کند.

سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز در این تماس تلفنی ضمن استقبال از گفتگوهای امروز تاکید کرد که متعاقب دیدار مفصل هفته قبل با دکتر امیر عبداللهیان در مسکو، به همکاران خود در  وزارت امور خارجه روسیه ماموریت داده است تا در مشورت نزدیک با همتایان خود در جمهوری اسلامی ایران موضوعات مرتبط با برجام را پیگیری کنند.

وزیر امور خارجه روسیه در این مکالمه تلفنی از موضع منطقی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر بازگشت همه طرف ها به تعهداتشان قدردانی نمود. 

وی در پایان با اشاره به ملاقات روز جاری خود با وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان، ابراز داشت در جریان گفتگوی تلفنی خوب و سازنده وزیر امور خارجه کشورمان با همتای آذربایجانی خود قرار گرفته است. 

لاورف  تاکید کرد مسکو از توافقات انجام گرفته در این گفتگوی تلفنی استقبال کرده و آن را اقدامی در مسیر درست میداند.
@irna_1313

منبع : همشهری آنلاین