نشان از خودگذشتگی ارتش به خانواده نوجوان شهید (علی لندی) اهدا شد
سرویس سیاسی - نشان فداکاری اعطایی ارتش به شهید علی لندی، با حضورمعاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش به خانواده معظم این شهید اهدا شد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ عباس فلاح معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با همراهی امیر سرتیپ دوم حمزه بیدادی فرمانده قرارگاه منطقه ای جنوب غرب ارتش با حضور در منزل پدر شهید علی لندی (نوجوان فداکار خوزستانی)، به نمایندگی از امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، نشان فداکاری ارتش را به خانواده این شهید والامقام اهدا کردند.

امیر سرتیپ فلاح در این مراسم طی سخنانی گفت: انتقال فرهنگ ایثار و فداکاری به نسل های آینده یکی از نیازهای امروز و فردای جامعه و بسیار حائز اهمیت  است .

گفتنی است، برابر تصویب «شورای عالی نشان ها» در ارتش، به پاس ایثار و شجاعت مثال زدنی شهید علی لندی نوجوان 15 ساله ایذه ای در نجات دو بانوی گرفتار در آتش، در تاریخ 4 مهرماه سال جاری  نشان فداکاری ارتش بصورت افتخاری به این نوجوان فداکار تعلق گرفته بود که در این مراسم به خانواده آن شهید عزیز اعطا شد.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده اند.

شهید علی لَندی نوجوان  15 ساله ایذه ای روز 18 شهریورماه پس از وقوع آتش سوزی در خانه همسایه، با فداکاری تمام  دو بانوی میانسال گرفتار در آتش را نجات داد و خود دچار 91 درصد سوختگی شد و بر اثر شدت جراحات وارده روز جمعه  2 مهرماه جان به جان آفرین تسلیم کرد.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز