انهدام اهداف دشمن با بمب (یاسین 90) در رزمایش هوایی ارتش -  تمرین رهگیری هوایی در ارتفاع پست
سرویس سیاسی - در مرحله اصلی و فاز عملیاتی دهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان حریم ولایت، اهداف حیاتی دشمن فرضی با استفاده از بمب بومی و دورایستای یاسین 90 منهدم شد و همچنین شکاری رهگیرهای نهاجا نیز در ارتفاع پست به تمرین رزم هوایی پرداختند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - ، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: در اولین روز از آغاز فاز عملیاتی رزمایش فدائیان حریم ولایت، هواپیماهای بمب افکن سنگین اف4 و اف 5، مجهز به موشک های نقطه زن، هوشمند و هدایت شونده و هواپیمای اف7 مجهز به بمب بومی دورایستا یاسین 90 و راکت های ساخت داخل و با تکنیک های ابتکاری و خارج از رینگ پدافندی توسط خلبانان شجاع و جوان نیروی هوایی ارتش، اهداف حساس و حیاتی دشمن فرضی را در زمین و دریا با موفقیت منهدم کردند.

وی افزود: همچنین جنگنده بمب افکن های راهبردی سوخو 24 نهاجا نیز با اجرای عملیات برد بلند و با استفاده از اصل غافلگیری، اهداف حیاتی و همچنین رادارهای زمینی دشمن را با استفاده موشک های بهینه سازی شده لیزری و راداری مورد اصابت قرار دادند.

 

انهدام اهداف دشمن با بمب (یاسین 90) در رزمایش هوایی ارتش -  تمرین رهگیری هوایی در ارتفاع پست

 

امیر واحدی بیان داشت: همچنین ماموریت تاپ کاور و عملیات سوخت گیری هوایی از تانکر سوخت رسان بوئینگ 707، به منظور اجرای پوشش هوایی در ارتفاع پست، توسط جنگنده های اف14 با موفقیت انجام شد و در سناریوی دیگری از رزمایش نیز هواپیماهای میراژ اف-1 و بمب افکن اف-4 با پرواز در ارتفاع پست و با همراهی جنگنده های اف-14 عملیات رهگیری هوایی را با موفقیت تمرین کردند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: همچنین جنگنده های اف 5 و میگ 29 اقدام به عملیات و رزم هوایی در شرایط درگیری در صحنه واقعی نبرد کردند که در این رزم هوایی، موشک شلیک شده از سوی هواپیمای دشمن فرضی با موشک هوا به هوا، رهگیری و منهدم شد.

وی به اجرای عملیات بارریزی توسط هواپیماهای سی 130 در این رزمایش اشاره کرد و گفت: کلیه مراحل این رزمایش که به صورت متمرکز از ستاد نهاجا فرماندهی و راهبری می شود با نظارت ناظران و ارزیابان ستادکل نیروهای مسلح و قرارگاه مرکزی حضرت خاتم الانبیاء(ص) در حال برگزاری است.

منبع : خبرگزاری فارس