توجه به ورزش، سلامت و نشاط جامعه را تضمین می کند

توجه به ورزش، سلامت و نشاط جامعه را تضمین می کند

۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت حمایت از ورزش پهلوانی، قهرمانی و همگانی در کشور، گفت: ورزش باید به جایگاه بالاتری ارتقا پیدا کند و بی‌تردید با همت مسئولان و ورزشکاران این کار امکان‌پذیر است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از ایسنا - سید ابراهیم رئیسی عصر امروز (یکشنبه) در مراسم اهدای بازوبند پهلوانی سال ۱۴۰۰ و تجلیل از مدال آوران المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰، با تبریک میلاد با سعادت پیامبر اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) با اشاره به قدمت و ارزش ورزش پهلوانی در کشور، گفت: ورزش پهلوانی با فتوت، جوانمردی، توجه به ضعیفان و با مفاهیم عالی عبادی و توکل به خداوند همراه است و همه باید به گسترش آن کمک کنند.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ایران از ظرفیت ها و جوانان بااستعدادی در عرصه ورزش قهرمانی برخوردار است، گفت: در کنار ورزش پهلوانی باید به ورزش قهرمانی و حرفه ای نیز توجه شود و جوانان و ورزشکاران کشور با همت پولادین خود می توانند در این عرصه در دنیا نام آور باشند.

رئیسی با بیان اینکه توجه به ورزش می تواند سلامت مردان و زنان را تضمین و از بسیاری آسیب های اجتماعی پیشگیری کند، گفت: حمایت از گسترش ورزش می تواند نشاط و سرزندگی را در جامعه به همراه داشته باشد.

رئیسی افزود: در موضوع امر به معروف و نهی از منکر، یکی از امر به معروف های مهم دعوت به ورزش است و باید کاری کنیم که به ورزش در همه خانواده ها، سازمان ها و ادارات توجه جدی شود.

رئیس جمهور با اشاره به توجه ورزشکاران کشورمان به ارزش های دینی و اخلاق اسلامی، گفت: بسیاری از قهرمانان و پهلوانان ایران که در عرصه جهانی مدال کسب می کنند، بلافاصله شکر خدا را به جای می آورند و مدال خود را به شهیدان و ائمه اطهار اهدا می کنند و این نشانه توجه به قدرت الهی است و امیدوارم جوانان با توکل به خدا و اعتماد به نفس همچنان در مسیر رضای الهی و بلند آوازه کردن نام ایران عزیز بدرخشند.

رئیسی در پایان این مراسم، جوایز مدال آوران المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو را اهدا کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در برخط نیوز