40 معترض در ترکیه دستگیر شدند

40 معترض در ترکیه دستگیر شدند

۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - گفته شده که پلیس ترکیه در منطقه کادیکوی استانبول از ماشین‌های آب‌پاش برای پراکنده کردن معترضان استفاده کرده است و نیرو‌های امنیتی ترکیه میدانی را که در آن تجمع اعتراضی برنامه‌ریزی شده بود مسدود کرده و از تظاهرکنندگان خواستند که متفرق شوند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فرارو - در جریان اعتراضات و تظاهرات در ترکیه علیه وضعیت اقتصادی و سقوط ارزش پول ملی این کشور، حداقل ۴۰ نفر از معترضان بازداشت شدند.

به گزارش مهر به نقل از ریانووستی، در این ارتباط منابع ترکیه ای گفته اند که پلیس استانبول با استفاده از خشونت بیش از ۴۰ نفر از معترضان علیه سیاست های رجب طیب اردوغان را بازداشت کرده است و این بازداشت ها همچنان ادامه دارد.

همچنین گفته شده که پلیس ترکیه در منطقه کادیکوی استانبول از ماشین های آب پاش برای پراکنده کردن معترضان استفاده کرده است و نیرو های امنیتی ترکیه میدانی را که در آن تجمع اعتراضی برنامه ریزی شده بود مسدود کرده و از تظاهرکنندگان خواستند که متفرق شوند.

منابعی نیز گفته اند که مقامات امنیتی استانبول برای حداقل یک ماهه تظاهرات در این شهر را ممنوع کرده اند.

طی دو روز گذشته منابع خبری از برگزاری تظاهرات علیه «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه در اعتراض به سقوط ارزش لیر این کشور در مقابل دلار خبر دادند.

بر اساس این گزارش، کاربران شبکه های اجتماعی تصاویر و ویدئو هایی را منتشر کردند که تظاهرات کنندگان با سر دادن شعار علیه اردوغان، خواستار استعفای وی و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام شدند.

فعالان شبکه های اجتماعی همچنین از اقدام پلیس ترکیه در بستن میدان تقسیم استانبول خبر دادند.

در همین حال، «کمال کیلیچدار اوغلو» و «میرال اکشنیر» رهبران دو حزب اصلی مخالف، اردوغان را به برگزاری انتخابات زودهنگام دعوت کردند.

این در حالی است که ارزش لیر ترکیه طی سال جاری میلادی ۳۸ درصد در مقابل دلار کاهش داشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط نیوز