بسیجی؛ مرزبانان فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی

بسیجی؛ مرزبانان فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی

۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۸ زمان مطالعه : 4 دقیقه
سرویس سیاسی - بسیجیان خود را امانت داران، صانعان و مرزبانان فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی می دانند و چون سربازی آماده فداکاری برای حراست از شعائر و آموزه های دینی پیوسته مهیا و دست به کارند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - یادداشت ـ قاسم جعفری عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان ایران اسلامی: بسیج یعنی آمادگی برای همه احتمالات معهود از دنیای پر ماجرا که تاریخش گویای واقعیات سهمگین تلخ و شیرین است.

روزی ملتی برای بر هم زدن بساط شاه بازی و سلطان زدگی و حاکمیت استبداد بسیج می شود و ثمره اش می شود انقلاب اسلامی که چشم بشریت را به افق های لایتناهی خداگونگی روشن می کند. باری هم دشمنی بد ذات و بازیچه ابلیسیان هوای تجاوز به خاک گهربار مام میهن به سرش می زند که همت همین بسیجیان مهیای جهاد صدامیان بی مقدار را در هزار دام صلابت و اقتدار، چنان گرفتار می کنند که درس عبرت پر و پیمانی شود برای همه بد خواهان و سگ سگالانی که هوای  تعرض به این بوم و بر را در سر می پرورانند. 

بسیجی یعنی تخلق به اخلاق فاضله الهی که همواره غم مردم می خورد و در اوج دیگر دوستی یار با وفای دوران عسر و سختی ملت است و از گره گشایی برای گرفتاران لذتی می برد که رویای رسیدن به حور و قصور در برابرش ذکر ناشدنی است.

بسیجی تنها حاضر صف اول جمعه و جماعت نیست گر چه آن را بر خود واجب می داند و زیور ایمانی اش می شمارد اما فخر اساسی یک بسیجی آن است که اولا بهترین ها را برای مردمش می خواهد. ثانیا دعا می کند مکروه و بلایی بر آنان نازل نشود ثالثا در صورت بروز حوادث و بلایای طبیعی و مترقبه و نامترقبه چون فرشته نجات زودتر از دیگران بی منت تر از همه و با احساس بدهکاری به مردم بر بالینشان و در کنار آنان حضور موثر، کارا و گره گشا دارد.

بسیجی ها چون پیامبران که از بین مردم بودند از جنس مردمند ؛ در عین حالی که با عسرت و تنگدستی زندگی می کنند  به مصداق « (.. وَیُؤۡثِرُونَ عَلَىٰۤ أَنفُسِهِمۡ وَلَوۡ کَانَ بِهِمۡ خَصَاصَةࣱۚ وَمَن یُوقَ شُحَّ نَفۡسِهِۦ فَأُو۟لَـٰۤىِٕکَ هُمُ ٱلۡمُفۡلِحُونَ)الحشر 9] دیگران را بر خود ترجیح می دهند. بسیجی اخلاق نبوی (ص) دارد و چون پیامبرش که طبیب دوار بود در کوی و برزن در قالب گروه جهادی، انجمن خیریه، مساعدت و همراهی و در یک کلمه با هر روشی فردی و جمعی که « مواسات مومنانه » را معنا کند به یاری نیازمندان می شتابند.

بسیجی وقتی رنج مردم را می بیند و در آن سو مرفهان بی درد و گرفتار در خوی اشرافی را نظاره می کند چون مارگزیده به خود می پیچد و دلش می خواهد که طومار این بلایای بدتر از صاعقه و زلزله را با هر روش و راه درستی که شدنی است در هم بپیچد و خلقی را از شر زالو صفتان بی مقدار کم سود و پر ضرر آسایه بخشد.

بسیجی به استقلال و عزت و آرامش و برخورداری حیات مردمش می اندیشد و سینه اش مالامال عطوفت و مهربانی است. خیل بسیجیان موفقیت جنبش علمی و زمینه سازی برای رسیدن به قله دانش و توسعه مرزهای اندیشه ورزی تکنولوژی و توسعه را در عین اعتقاد عملی به تعامل و بهره گیری از تجربه بشری در هر کجا متکی بر خودباوری و تلاشگری می دانند.

بسیجیان گرفتار چنبره توهمات نمی شوند اما در اوج قله دوست شناسی و دشمن شناسی با بال حکمت نظری و عملی پرواز می کنند. بسیجیان خود را امانت داران، صانعان و  مرزبانان فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی می دانند و چون سربازی آماده فداکاری برای حراست از شعائر و آموزه های دینی پیوسته مهیا و دست به کارند.

بسیجیان قدر حقیقت و شهیدان راه حق و فضیلت را می فهمند و هر آنکس را که نماد ایثار و شهادت دارد ارج می نهند . بسیجیان صاحبان هنرند و هنرمندان شریفی را که دل در گرو ملک و ملت دارند عزیز می شمارند.

بسیج به تعبیر قرآن کلمه طیبه و  شجره همیشه بهاری است که برای همگان در همه وقت میوه های پر طراوتش را دارد.

آری بسیجیان آیه های خوش معنا و پر مغز قرآنند. آنان یاران وفادار و بصیر ولی اند و ریزش باران محبت بر دل پژمردگان و زندگانی بخش  افسردگانی اند که به واسطه قهر حق ناباوران و اربابان زرمدار و قارون صفت به استضعاف کشیده شده اند.

بسیجیان تیر چله آه دل درماندگانند و غمگسار مظلومان . ریش داران با ریشه اند و حجاب شعاران خدا اندیشه . سفیر وحدتند و شهیر خدمت. مبنای نگاهشان الهی است و گستره خدمتشان انسانی. هم نرمند و هم خشن هم رامند هم ناآرام. آری در اقتدای به مولای بزرگشان علی علیه السلام تو گویی مجمع اضدادند و چون جانب خدا را نگه می دارند آنجا که صلاح دین و مملکت است از حق مسلم خود در می گذرند.

بسیجیان بیراهه نمی روند و هدف را گم نمی کنند. پیوسته به قله می نگرند و در پیمایش راه نارفته مدام در حرکتند. بسیجیان هر چند جسمشان خسته می نماید اما روحشان مالامال نشاط است و از غمان دنیا وارسته اند.

در یک کلمه بسیجیان لشکر خدایند و از هر آنچه غیر اوست جدایند. الگو و اسوه آنان حاج قاسم سلیمانی (ره) است و مقتدایشان روح خدا است و ولی حاضر در میدان. بسیجیان ترجمان خطبه پارسایان علی بن ابی طالبند و تفسیر تمام بیانات قرآن در باره متقیان. یادمان باشد هر آنکس متحلی به این صفات است بسیجی است و آنکه دور از آن است یک مدعی. بسیجی روزت مبارک!

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز