لفاظی  وزرای خارجه انگلیس و رژیم صهیونیستی بر علیه ایران

لفاظی وزرای خارجه انگلیس و رژیم صهیونیستی بر علیه ایران

۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی -  در حالی که هدف از برنامه‌ هسته‌ای ایران همواره از سوی مقامات کشورمان صلح‌آمیز اعلام شده، وزرای امور خارجه انگلیس و رژیم صهیونیستی پس از دیدار و رایزنی در لندن در بخشی از یک بیانیه اظهاراتی را علیه ایران و برنامه هسته ای آن مطرح کردند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - روزنامه اماراتی نشنال نوشت، لیز تراس وزیر امور خارجه انگلیس و یائیر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی که به تازگی به لندن سفر کرده است، در بیانیه ای مطبوعاتی گفتند انگلیس و اسراییل  «شبانه روز» می کوشند مانع تبدیل شدن ایران به قدرتی هسته ای شوند. 
تراس و لاپید در اظهارات شان علیه ایران آورده اند که زمان در حال سپری شدن است که ضرورت همکاری نزدیک با شرکا و دوستانمان را برای بی نتیجه گذاشتن آن چه بلندپروازی های تهران خوانده اند، بالا می برد. 

به گزارش ایسنا، تکرار ادعای غرب و رژیم صهیونیستی از سوی تراس و لاپید مبنی بر وجود اهداف نظامی در برنامه هسته ای ایران، در حالی مطرح می شود که مقام معظم رهبری در فتوایی، تولید، نگه داری و به کارگیری تسلیحات هسته ای را حرام اعلام کرده اند. 

مقامات ایران نیز بر این اساس تاکید کرده اند تسلیحات هسته ای در برنامه دفاعی ایران جایی ندارد و برنامه هسته ای ایران صرفا اهداف صلح آمیز را دنبال می کند. 
 

منبع : همشهری آنلاین