کمیسیون اصل 90 همه دستگاه های مسئول را پای کار ساماندهی ناهنجاری های اخلاقی و فرهنگی می آورد
سرویس سیاسی - سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون همه دستگاه‌های مسئول و وزارتخانه‌ها را به زودی در جلسه‌ای برای ساماندهی موضوع ناهنجاری‌های اخلاقی و فرهنگی پای کار آورده و این موضوع را با جدیت دنبال خواهد کرد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی  در تشریح جزئیات جلسه امروز این کمیسیون، گفت: این جلسه با حضور مسئولین ارشد نیروی انتظامی از جمله رئیس پلیس امنیت و پلیس اجتماعی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس دادسرای فرهنگ و رسانه، نمایندگان صدا وسیما و سایر بخش های مرتبط برگزار و بحث دغدغه اجتماعی و فرهنگی ناهنجاری های اخلاقی موجود پیگیری شد. 

وی افزود: با توجه به آثار اجتماعی مخرب این پدیده و تاثیرات آن بر خانواده ها و فرهنگیان عمومی جامعه و گزارشات سازمان ها و نهادهای اجتماعی و نظرسنجی های صورت گرفته این دغدغه وجود دارد که شرایط فعلی می تواند منجر به آسیب های آتی شود لذا این موضوع در کمیسیون با دقت و جدیت دنبال خواهد شد. 

در این جلسه وزیر فرهنگ و ارشاد و رئیس شورای فرهنگ عمومی کشور خواستار بازگردانی اختیارات این حوزه به وزارت ارشاد شد که پیش تر در سال ۸۷ و ۸۸ به وزارت کشور محول شده و تاکید کرد در صورت این اتفاق با همکاری مجلس تمام مسئولیت در حوزه ناهنجاری های اخلاقی و فرهنگی را برعهده می گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس، افزود: مقرر شد که قوانین موجود و تکالیفی که برای دستگاه های مختلف تعیین شده و با توجه به ارزیابی هایی که ما داشتیم در اجرای آن ها ضعف هایی وجود دارد به شکل مدون پیگیری و نتیجه آن به کمیسیون اعلام شود تا کمیسیون با توجه به رسالت نظارتی خود آن را رصد کرده و نسبت به طرز کار این دستگاه ها اعلام نظر نماید.

وی ادامه داد: از آن جایی که بحث ناهنجاری های اخلاقی یک موضوع ملی است و لازم است دستگاه های مختلف با هماهنگی با یکدیگر موضوع را پیگیری کنند و متاسفانه این هماهنگی در سال های اخیر وجود نداشته لذا تصمیم گرفته شد در جلسات آتی با دعوت از چندین وزارتخانه ذیربط و سایر دستگاه ها و نهادهای مرتبط این موضوع با جدیت پیگیری شده و عملکرد آنها در جلسه ای مورد بررسی قرار گیرد.

منبع : خبرگزاری فارس