توضیحات طالبان درمورد حادثه نیمروز

توضیحات طالبان درمورد حادثه نیمروز

۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - در همین راستا «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی دولت طالبان نیز در در توئیتی نوشته است که حادثه در استان نیمروز براساس سوء تفاهم رخ داده بود و با تفاهم دو طرف وضعیت کنترول شد و مسئولان طالبان برای جلوگیری از چنین رویداد‌های دستورات لازم را صادر کرده اند.
سخنگوی وزارت امور خارجه طالبان پس از حادثه با مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در استان نیمروز افغانستان اعلام کرد که حادثه مدیریت شد و تلاش می کنیم که از وقوع چنین حوادثی در آینده جلوگیری کنیم.

به گزارش خبرآنلاین، «عبدالقهار بلخی» در توئیتی نوشت که مشکلات مرزی با ایران در شهرستان «کنگ» استان نیمروز با مداخله مسئولان مرزی پایان یافت و تلاش می کنیم در آینده بار دیگر چنین حادثه ای رخ ندهد.

در همین راستا «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی دولت طالبان نیز در در توئیتی نوشته است که حادثه در استان نیمروز براساس سوء تفاهم رخ داده بود و با تفاهم دو طرف وضعیت کنترول شد و مسئولان طالبان برای جلوگیری از چنین رویداد های دستورات لازم را صادر کرده اند.

رسانه های افغانستان دیشب گزارش دادند که بین نیرو های مرزی طالبان و جمهوری اسلامی ایران در استان نیمروز درگیری رخ داده است.

منبع : فرارو