دستور رئیسی درمورد رفع آلودگی هوای تهران

دستور رئیسی درمورد رفع آلودگی هوای تهران

۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۳۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - عابد ملکی با اشاره به وضعیت فعالیت واحد‌های تولیدی آلاینده هوا و نیز خودرو‌های فرسوده برای کنترل آلودگی هوا در استان تهران گفت: دو کارگروه اضطرار و کارگروه اصلی کنترل آلودگی هوا در استان تهران تشکیل می‌شود.
معاون استاندار تهران با بیان اینکه اجرای راهکار های میان و بلندمدت رفع آلودگی هوای تهران، نیازمند جذب اعتبار و نقدینگی نسبتاً زیادی است که در بودجه های سالیانه کشور دیده شود، گفت: رئیس جمهور به استاندار تهران در این باره دستورات لازم را داده است و حتماً در برنامه های امسال و سال های آتی لحاظ می شود.   به گزارش میزان، معاون استاندار تهران با بیان اینکه اجرای راهکار های میان و بلندمدت رفع آلودگی هوای تهران، نیازمند جذب اعتبار و نقدینگی نسبتاً زیادی است که در بودجه های سالیانه کشور دیده شود، گفت: رئیس جمهور به استاندار تهران در این باره دستورات لازم را داده است و حتماً در برنامه های امسال و سال های آتی لحاظ می شود.

عابد ملکی با اشاره به وضعیت فعالیت واحد های تولیدی آلاینده هوا و نیز خودرو های فرسوده برای کنترل آلودگی هوا در استان تهران گفت: دو کارگروه اضطرار و کارگروه اصلی کنترل آلودگی هوا در استان تهران تشکیل می شود.

وی ادامه داد: وقتی شاخص الودگی هوا بالای ۱۰۰ قرار می گیرد و هوا برای گروه های حساس ناسالم می شود وقتی روی ۱۵۰ قرار می گیرد که برای همه گروه های سنی خطرناک است و یا بالاتر از آن قرار می گیرد، کارگروه اضطرار رفع آلودگی هوا برای ارائه راهکار های موقتی برای کاهش و یا کاهش مواجهه مردم با هوای آلوده تشکیل می شود.

معاون استاندار تهران تصریح کرد: منع تردد کامیون ها، توقف فعالیت صنایع آلاینده و مجازی کردن مدارس و عدم فعالیت ورزشی در محیط های باز در کارگروه اضطرار مورد تصمیم گیری قرار می گیرد، اما کارگروه اصلی به بررسی و ارائه راهکار های میان و بلند مدت برای رفع آلودگی هوا در استان تهران با تصمیم درباره مواردی همچون نوسازی ناوگان حمل و نقل شهری، نوسازی خودرو های دیزلی و جایجایی صنایع آلاینده از تهران می پردازد.

ملکی با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت آلودگی هوای تهران هر دو جلسه به موازات هم تشکیل می شوند، بیان کرد: اجرای راهکار های میان و بلند مدت رفع آلودگی هوای تهران، نیازمند جذب اعتبار و نقدینگی نسبتا زیادی است که در بودجه های سالیانه کشور باید دیده شود و برای این موضوع رئیس جمهور به استاندار تهران دستوراتی داده است که حتما در برنامه های امسال و سال های آتی قرار داده و به مرور زمان درباره روند اجرای آن به مردم گزارش داده می شود.

معاون استاندار تهران تاکید کرد: با وضعیت شاخص ها در سطح استان تهران، با دستور کارگروه اضطرار فعالیت صنایع دارای آلایندگی متوقف و از تردد خودرو هایی که معاینه فنی ندارند و دودزا هستند تا رسیدن به شرایط مطلوب جلوگیری می شود.

منبع : فرارو