قانون کاداستر به کندی اجرا می شود

قانون کاداستر به کندی اجرا می شود

۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - نایب رئیس مجلس کمیسیون اصل 90 مجلس از جمع‌بندی گزارش این کمیسیون درباره نحوه اجرای قانون کاداستر خبر داد و گفت: یکی از نقاط ضعف این قانون، کندی در روند اجرا است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - حجت الاسلام نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس گفت: در نشست عصر امروز کمیسیون اصل 90 مجلس گزارش کمیسیون درباره نحوه اجرای قانون کاداستر مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اعمال اصلاحاتی به جمع بندی و تصویب رسید تا به هیأت رئیسه مجلس ارسال و سپس در صحن علنی قرائت شود.

وی افزود: در این گزارش نقاط ضعف و قوت اجرای قانون کاداستر یا حدنگار مطرح و راهکارها برای رفع مشکلات ارائه شده است.

نایب رئیس مجلس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از نقاط ضعف در قانون کاداستر کندی در روند اجرای آن است که می تواند برکات اجرای این قانون را از بین ببرد.

کاداستر به روندی گفته می شود که در آن اموال غیر منقول شامل ملک، زمین و آپارتمان و غیره ثبت می شوند. در روند ثبت اموال غیرمنقول، اندازه گیری دقیق طول، ابعاد، زوایا، مساحت و موقعیت شکستگی های ملک و همچنین برخی اوقات علامت گذاری و به گفتاری دیگری پلمپ کردن گوشه های ملک در زمین و در ادامه بایگانی این اطلاعات در آرشیو (الکترونیکی یا غیر الکترونیکی) انجام می شود.

منبع : خبرگزاری فارس