گزارش مربوط به اجرای قانون حدنگار در کمیسیون اصل نود تصویب شد
سرویس سیاسی - سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از تصویب گزارشی درباره نحوه اجرای قانون حدنگار در این کمیسیون خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از ایسنا - علی خضریان در توضیح جلسه  امروز کمیسیون اصل نود قانون اساسی گفت: در این جلسه گزارش کمیته حقوقی و قضائی کمیسیون درباره  نحوه اجرای قانون کاداستر(حدنگار) قرائت شد که دارای موانعی برای اجرا بود و ایراداتی داشت.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه با اشاره به تصویب این گزارش در صحن بعد از بررسی های صورت گرفته اظهار داشت: نطر به شکایات متعدد در خصوص تخلفات و جرائم صورت گرفته در حوزه اراضی و املاک و میزان دعاوی مطروحه در نظام قضایی که باعث تشکیل حداقل ۵۰ درصد پرونده های حقوقی شده بود و ریشه در این موضوع داشت، گزارشی با تاکید بر تسریع در رفع اطاله دادرسی، کاهش پرونده ها و شفاف سازی در مواجهه با پدیده زمین خواری تهیه شد.

وی افزود: کمیسیون اصل نود این گزارش را پس از برگزاری جلسات متعدد با دستگاه های ذیربط و کارشناسان، به تصویب رساند.

خضریان در ادامه با بیان اینکه این قانون در سال ۹۳ در مجلس به تصویب رسید، عنوان کرد: قرار بود ظرف مدت پنج سال تمامی املاک کشور دارای سند حدنگار شود، اما آخرین گزارش واصله به کمیسیون حاکی از تاخیر در اجرای این قانون داشت که لازم است هرچه سریع تر رفع شده و خلاهای قانونی آن برطرف شود.

منبع : خبرگزاری ایسنا