وزارت راه و شهرسازی درباره ساماندهی تعرفه بنگاه های معاملاتی لایحه تهیه می کند
سرویس سیاسی - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در جلسه امروز کمیسیون مقرر شد تا وزارت راه و شهرسازی لایحه‌ای جهت ساماندهی تعرفه بنگاه‌های معاملاتی تدوین کند.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از ایسنا - عبدالجلال ایری ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: در ابتدا جلسه امروز کمیسیون ادامه رسیدگی به طرح کاهش تعرفه بنگاه های معاملاتی در دستور کار قرار گرفت اما با توجه به وجود مسائل مختلف پیرامون این موضوع در نهایت مقرر شد، وزارت راه و شهرسازی در این رابطه لایحه ای را تدوین و به مجلس ارائه کند.

وی در ادامه اظهار کرد: در این جلسه همچنین طرح اصلاح قانون حمایت از بهسازی و نوسازی بافت های فرسوده پیرامون حرم مطهر حضرت امام رضا علیه السلام و حرم مطهر حضرت معصومه (س) مورد بررسی قرار گرفت. در حال حاضر بازسازی و بهسازی مناطق اطراف و حریم حرم ها که عمدتا هم بافت فرسوده است و به محلی برای تجمع اتباع بیگانه و آسیب های اجتماعی شده بر عهده شهرداری ها بوده است اما این ارگان به تنهای توانایی این کار ندارد، لذا باید سایر دستگاه ها نیز ورود کرده و کمک کنند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در نهایت جزئیات این طرح پس از بحث و بررسی به تصویب رسید و بر اساس آیین نامه داخلی مجلس جهت بررسی نهایی به صحن ارسال خواهد شد.
بررسی کلیات طرح تعیین تکلیف عرصه ساختمان های احداثی در اراضی تصرفی دولت یا دراختیار سازمان ملی زمین و مسکن در شهرهای با جمعیت بالاتر از ۲۵ هزار نفر، از دیگر مواردی بود که در جلسه امروز به آن پرداخته شد و کلیات آن در کمیسیون به تصویب رسید.

منبع : خبرگزاری ایسنا