طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مرحله جمع بندی قرار دارد

طرح مالیات بر عایدی سرمایه در مرحله جمع بندی قرار دارد

۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: مالیات بر عایدی سرمایه در جلسه هفته آینده صحن کمیسیون مطرح خواهد شد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس در تشریح جزئیات نشست عصر امروز (یکشنبه 14 آذر) این کمیسیون اظهار داشت: در بخش اول این جلسه رئیس اتحادیه فرش دستباف ایران و بافندگان فرش و بخش خصوصی فعال حضور داشته و درباره حمایت از فرش دستباف به عنوان یک هنر ملی، احیای فرش روستایی و فرش بافان و رفع مشکلات آنها در حوزه بیمه، حمایت بانکی و مالیات اظهار نظر کردند. 

وی افزود: در بخش دوم این نشست، مدیران بانک ملی ایران حضور داشته و درباره مشکلات، فرصت ها، تهدیدات، ترازنامه و صورت های مالی و ... به اعضای کمیسیون اقتصادی گزارش دادند، در این نشست بر تغییر ساختار بانک ملی برای پاسخگویی به نیازهای روز جامعه تاکید شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: ضرورت وجود نظم در مدیریت و در ساختاردهی مناسب و تعیین تکلیف تسهیلات تکلیفی که به بانک تحمیل می شود از جمله مواردی بود که در نشست درباره آن بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

وی گفت: طرح مالیات بر عایدی سرمایه نیز در این جلسه بررسی و قرار شد، متن تهیه شده توسط مرکز پژوهش های مجلس در اختیار دستگاه ها از جمله  بانک مرکزی، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف و ... قرار گیرد تا آنها نظرات کلی خود را اعلام و بعد از جمع بندی طی جلسه هفته آینده در صحن کمیسیون مطرح شود.

پایان پیام/ 

منبع : خبرگزاری فارس