قالیباف وارد استانبول شد

قالیباف وارد استانبول شد

۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۱۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - عثمان نوری در استقبال از رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه ایران و ترکیه در منطقه، بر توسعه روابط دو کشور تاکید کرد و گفت: امیدوارم دو کشور بتوانند تا سال ۲۰۲۳ با گفتگو‌های نزدیک و رو به جلو، در مسیر ارتقای روابط گام بردارند.
رئیس مجلس شورای اسلامی که برای حضور در شانزدهمین اجلاس اتحادیه بین المجالس کشور های عضو سازمان همکاری های اسلامی به ترکیه سفر کرده است، لحظاتی پیش وارد فرودگاه استانبول شد.

به گزارش ایرنا، محمدباقر قالیباف عصر امروز (چهارشنبه ۱۷ آذرماه) در ورود به فرودگاه استانبول مورد استقبال عثمان نوری رئیس گروه دوستی پارلمانی ترکیه و ایران قرار گرفت.

عثمان نوری در استقبال از رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به جایگاه ایران و ترکیه در منطقه، بر توسعه روابط دو کشور تاکید کرد و گفت: امیدوارم دو کشور بتوانند تا سال ۲۰۲۳ با گفتگو های نزدیک و رو به جلو، در مسیر ارتقای روابط گام بردارند.

وی افزود: در این مسیر، پارلمان های دوکشور ایران و ترکیه نقش مهمی در ارتقای روابط بین دو کشور دارند.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به روابط پارلمانی ایران و ترکیه تاکید کرد: روابط دو کشور و به خصوص روابط مجالس تهران و آنکارا در سطح خوبی قرار دارد و امیدوارم این روابط به ارتقای بیشتر همکاری ها منجر شود.

براساس این گزارش، رئیس مجلس کشورمان علاوه بر حضور و سخنرانی در اجلاس PUIC، با برخی رؤسای مجالس حاضر در این نشست نیز گفتگو خواهد کرد.

همچنین دیدار و گفتگو با تجار و فعالان اقتصادی ایران و ترکیه با هدف رفع موانع توسعه روابط تجاری، از دیگر برنامه های رئیس مجلس در حاشیه این اجلاس است.

سارا فلاحی، ابراهیم رضائی و ابوالفضل عموئی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، عادل نجف زاده رئیس گروه دوستی و پارلمانی ایران و ترکیه و رضا نجفی معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امورخارجه، قالیباف را در این سفر و حضور در اجلاس PUIC همراهی می کنند.

اتحادیه بین المجالس کشور های عضو سازمان همکاری اسلامی (PUIC) با موضوعات محوری «فلسطین، مهاجرت و افغانستان»، در روز های ۹ و ۱۰ دسامبر (۱۸ و ۱۹ آذر) در شهر استانبول و به میزبانی پارلمان ترکیه برگزار می شود.

منبع : فرارو