استقبال پرشور دانشگاهیان از خانواده  شهید تازه شناسایی ‎شده دانشگاه علامه
سرویس سیاسی - آیین استقبال از خانواده‌ شهید مدفون شده در دانشگاه علامه ( شهید ابراهیم قائمی ) که بعد از 39 سال شناسایی شد، با حضور گسترده دانشگاهیان و مردم برگزار شد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از فارس - ؛ آیین استقبال از خانواده شهید مدفون شده در دانشگاه علامه ( شهید ابراهیم قائمی )  که بعد از  39 سال شناسایی شد، با حضور گسترده دانشگاهیان و مردم برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام اکبری اقدم مسئول نهاد نمایندگی رهبری ضمن ارج نهادن به مقام بلند شهید ابراهیم قائمی و دیگر شهیدان، به خانواده شهید قائمی و حاضرانی که جهت پیشواز ایشان در مراسم شرکت کرده بودند، خیر مقدم گفته و از دست اندرکاران برگزاری مراسم تشکر کرد.

وی ضمن تحسین خانواده شهید به خاطر شکیبایی و پایمردی برای تحمل سال های دوری از فرزند، ضمن نقل بخش هایی از فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد مقام و منزلت شهدا گفت: از خانواده شهدا کسب روحیه و معنویت می کنیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با اشاره به همزمانی روز دانشجو و مراسم یاد شده، شهیدان مدفون در دانشگاه را چراغ راه معرفی کرده و بیان کرد: شهیدانی که در این مکان به خاک سپرده شده اند با حضور خود به دانشگاه علامه طباطبایی که مهم ترین و تخصصی ترین دانشگاه در عرصه ی علوم انسانی کشور است جلوه ای دیگر بخشیده اند و با توجه علاقه ی شهید به ادامه تحصیل و حضور در دانشگاه این همزمانی را نباید اتفاقی تلقی کرد.

اکبری اقدم از برگزاری باشکوه این مراسم تشکر و اظهار امیدواری کرد خود و حاضران در این مراسم مورد شفاعت شهید قرار گرفته و ادامه دهنده آرمان های وی باشند. وی افزود: شهید ابراهیم قائمی پیش از شرکت در عملیات بیت المقدس بر زنده نگه داشتن آرمان های انقلاب اسلامی و رهبر انقلاب اسلامی امام خمینی(ره) تاکید داشته است.

* معتمدی: راز ماندگاری این کشور و انسجام و وحدت ملت شهدا هستند

 معتمدی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی هم در این مراسم با تشریح فلسفه روز دانشجو و دلیل گرامی داشت آن، تقارن این مراسم با ایام روز دانشجو را تاکیدی دوباره بر استکبارستیزی دانشجویان و مردم و ادامه راه شهدا توصیف کرد.

معتمدی خطاب به خانواده ی شهید قائمی گفت: شما حضور نداشتید، اما ما بودیم و دیدیم که مردم با چه احترام و عزتی فرزند بزرگوار شما را تشییع کرده و به خاک سپردند؛ مقبره شهدا برای دانشجویان محلی برای رازونیاز، ارتباط و کسب حاجات بوده و در سایه این حضور، ارتباطات معنوی کارمندان، دانشجویان، استادان و... با ایشان برقرار شد و امید است که در پرتو حضور شهدا و معنویتی که به اینجا بخشیده اند، بتوانیم برنامه های مان را پیش ببریم.

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم از جمله « وَلاَ تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُواْ فِی سَبِیلِ اللّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاء عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ» و« فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ وَیَسْتَبْشِرُونَ بِالَّذِینَ لَمْ یَلْحَقُوا بِهِمْ مِنْ خَلْفِهِمْ أَلَّا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ» به مقام و منزلت والای شهدا در آخرت و نزد خداوند اشاره و قلب، روح، دل و وجود شهید را محل استقرار خداوند توصیف کرد.

وی به نقل از قاسم سلیمانی گفت: شهدا با شهادت، زندگی می کنند به ویژه آن که تاثیری که شهادت یک شهید به لحاظ اجتماعی پس از شهادتش در حیات زندگی مردم دارد بسیار متفاوت و غیرقابل درک است.

 معتمدی افزود: اگرچه ملت ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با مسائل و مشکلات زیادی روبه رو بوده و هست اما راز ماندگاری این کشور و انسجام و وحدت ملت، تاثیری است که شهدا بر جامعه ی ما گذاشته اند.

وی با اشاره به درک شهید قائمی از عصر خمینی(ره) به وظیفه ملت ایران برای پاسداری از خون شهدا و ایفای وظیفه نسبت به ازخودگذشتگی ایشان تاکید کرد و به تشریح مقام شهدا از دیدگاه امام خمینی پرداخت.

* حجت الاسلام سرلک: شهدا جریان هدایت الهی را در عالم سرپرستی می کنند

حجت الاسلام علی سرلک هم در این مراسم با بیان جمله ای از شهید آوینی گفت: دلیل این حضور با شکوه، بشارت دادن شناسایی شهید قائمی به دل غم دیده پدر و مادر این شهید بزرگ قدر است.دیگران شاید دلیل این حضور پرشور را درک نکرده و حتی به تمسخر بپردازند اما برای ما که 1400 سال به خاطر کشیده شدن گوشواره های یک کودک گریسته ایم، خبر مهمی است.

سرلک ادامه داد: شهدا نه گمنام که نام آورند؛ این دانشگاه به یمن حضور این شهیدان نقطه ی توجه فرشتگان است و باید به این شهید 17 ساله برای درک عصر امام خمینی(ره) آفرین گفت.

وی افزود زنده نگه داشتن یاد شهید از عهده ی ما خارج بوده و برعکس ما هستیم که با در کنار شهید قرار گرفتن زنده می شویم؛ اینان باعث خروج ما از تاریکی به سوی نور بوده و جریان هدایت الهی را در عالم سرپرستی می کنند و مردم ما وجود اعتراض به حق به مسئولان و تصمیمات آن ها، شهیدان را مورد احترام و تکریم خود قرار داده اند.

سرلک با بیان اینکه شهید قائمی از جاماندگان سال 61 هجری بوده و عصر خمینی واسطه ای برای برداشتن حجاب زمان برای قرار دادن ابراهیم در کنار حضرت قاسم(ع) و حضرت علی اکبر(ع) بوده است، با اجرای روضه ای برای حضرت فاطمه(س) سخنان خود را به پایان رساند.

در ادامه دانشگاهیان ضمن استقبال خانواده شهید قائمی، با حضور در مقبره شهید با شهیدان انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

منبع : خبرگزاری فارس