گفت وگوی تلفنی اردوغان و روحانی

گفت وگوی تلفنی اردوغان و روحانی

۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - رؤسای جمهور ایران و ترکیه در گفتگوی تلفنی خود بر همکاری مشترک و جدی در حوزه اقتصادی و مبارزه با تروریسم تأکید کردند.
رؤسای جمهور ایران و ترکیه در گفتگوی تلفنی خود بر همکاری مشترک و جدی در حوزه اقتصادی و مبارزه با تروریسم تأکید کردند.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام سیدابراهیم رئیسی سه شنبه در گفتگوی تلفنی با «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه با اشاره به ضرورت همکاری دو کشور در مبارزه با تروریسم گفت: راه اصلی مبارزه با تروریسم احترام به حاکمیت کشور ها است و با توجه به سابقه درخشان جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم از همکاری همه کشور ها در مبارزه با تروریسم استقبال می کنیم.

رئیسی با تأکید بر اهمیت روابط تهران - آنکارا در زمینه اقتصادی و تجاری بین دو کشور خاطر نشان کرد: به زودی و با برگزاری اجلاس مشترک در تهران، توسعه همکاری ها وارد مرحله جدیدی می شود.

رئیس جمهور با اشاره به ملاقات ها و رایزنی های اخیر خود در سطح منطقه افزود: ما تأکید داریم مشکلات منطقه باید در درون کشور های منطقه و با مشارکت فعال کشور ها حل و فصل شود و نیازی به دخالت بیگانگان نیست.

«رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز در این گفتگوی تلفنی همکاری های دو کشور به خصوص در زمینه اقتصادی و امنیتی را مهم دانست و گفت: اکنون ایده همکاری های مشترک در بین کشور های منطقه حاکم شده است و سفر ها و رایزنی های اخیر نشان از موفقیت آن دارد.

رئیس جمهور ترکیه ضمن تأکید بر برگزاری نشست های مشترک همکاری بین تهران و آنکارا خاطرنشان کرد: در سفر آتی خود به تهران روابط دو کشور وارد فصل جدیدی از توسعه خواهد شد.

منبع : فرارو