بایدن برای ورود به برجام به ایران التماس می کند

بایدن برای ورود به برجام به ایران التماس می کند

۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - وزیر امور خارجه سابق آمریکا مدعی شده رئیس‌جمهور جدید این کشور در حال التماس به ایران برای ورود به برجام است.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - فارس، «مایک پامپئو»، وزیر امور خارجه سابق آمریکا در مصاحبه ای مدعی شده دولت «جو بایدن»، رئیس جمهور فعلی آمریکا برای ورود به برجام به ایران التماس می کند.

پامپئو در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «به نظر می رسد این دولت در حال التماس برای ورود به توافق دیگری است که از خطرات مصیبت بار دستیابی ایران به سلاح هسته ای جلوگیری نمی کند.»

در روزهای گذشته، شمار زیادی از مقام های دولت آمریکا از تصمیم دولت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق این کشور برای خروج از برجام انتقاد کرده است.

در تازه ترین مورد «آنتونی بلینکن»، وزیر امور خارجه آمریکا، بامداد جمعه خروج از برجام را یکی از بدترین تصمیم های سیاست خارجی آمریکا دانست.

بلینکن که با رادیو «ان.پی.آر» گفت وگو می کرد در پاسخ به سوال مجری مبنی بر اینکه آمریکا چگونه قصد دارد حرکت ایران برای دستیابی ایران به «سلاح هسته ای» را متوقف کند گفت: «ما آنها را متوقف کرده بودیم. توافق هسته ای که چند سال پیش در دولت اوباما حاصل شد برنامه هسته ای ایران را مهار می کرد.»

منبع : همشهری آنلاین

آخرین اخبار سرویس سیاسی