صحبت های ضد ایرانی لودریان درمورد مذاکرات وین  -  تهدید ایران؛ در مقابل دو گزینه قرار داریم
سرویس سیاسی - وزیر امور خارجه فرانسه شامگاه جمعه در کنفرانس خبری مشترک با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت در صورتی که در وین با ایران توافق حاصل نشود، وارد بحران خواهیم شد.

به گزارش سرویس سیاسی برخط نیوز به نقل از همشهری - فارس، «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه، شامگاه روز جمعه درباره مذاکرات رفع تحریم های ایران در وین اتریش به اظهار نظر پرداخت.

وی که در کنفرانس خبری مشترک با «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا صحبت می کرد، گفت: «اگر روند مذاکرات وین با کُندی کنونی ادامه یابد و ایران همچنان به غنی سازی اورانیوم بپردازد، هیچ چیزی برای مذاکره باقی نمی ماند». 

لودریان در ادامه مدعی شد: «برنامه هسته ای ایران برای ما اروپایی ها با توجه به نزدیکی جغرافیایی، یک تهدید به شمار می آید».

وی اضافه کرد: «اگر در وین به توافقی درباره برنامه هسته ای ایران دست نیابیم وارد بحران می شویم. ما در وین در برابر دو گزینه قرار داریم، بازگشت سریع به توافق با ایران یا اشاعه هسته ای».

این در حالی است که «جوزپ بورل» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این کنفرانس خبری از امکان دستیابی به توافق در مذاکرات وین خبر داد.

وی با اشاره به ایجاد فضای بهتر در مذاکرات وین گفت: «امکان دستیابی به توافق با ایران در مذاکرات وین وجود دارد». 

منبع : همشهری آنلاین